HİÇ BİR EVRAKA İMZA ATMIYOR

Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz yine bir ilke daha imza attı. Cengiz imza attı diyoruz ama bu olay gerçeği yansıtmıyor. Cengiz’in Bolu’da göreve başladığından bu yana hiçbir resmi evrağa ıslak imza ve elektronik imza atmadığı, sekreterine bıraktığı üzerinde ismi yazılı kaşeyle evrak işlerini yürüttüğü iddia edildi. Ayrıca şok bir iddia daha ortaya çıktı. Müdür Cengiz’in, 10’uncu yıl marşını yasaklanması yaklaşık bir ay önce şifahen okul müdürlerine aktardığı da ikinci bir iddia edildi.

HİÇ BİR EVRAKA İMZA ATMIYOR

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Bolu İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu’nun Ankara’ya atanması nedeniyle Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Yusuf Cengiz adını, okulların kapanmasına bir gün kala hem Bolu gündemine hem de Türkiye gündemine; “10.’uncu yıl marşını yasaklamasıyla” duyurdu.

Bolu Olay Gazetesi olarak yaptığımız araştırmada yine gündeme damgamızı vurmaya devam ediyoruz. İddialara göre Cengiz’in, 10’uncu marşını yasaklaması olayı okulların kapanmasından yaklaşık bir ay önce gerçekleştiği ve okul müdürlerine talimat vererek, kesinlikle okullarda bu marşın çalınmasına izin verilmemesini, aksi taktirde yasağa uymayanlar hakkında yasal işlem başlatacağını duyurduğu ortaya çıktı.

Bir diğer iddia ise Müdür Cengiz’in göreve başladığından bu yana hiçbir resmi evraka ıslak veya elektronik imza atmadığı, üzerinde isminin yazdığı bir kaşeyi sekreterine teslim etiğini, sekreterinde evraklara bu mührü vurduğu. Yaptığı her işle olay adam konusuna gelen Müdür Cengiz hakkında açılan soruşturmanın ise ne şekilde sonuçlanacağı da merak konusu oldu. 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2016, 19:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128