Highway Yabancı Milletvekillerini Ağırladı

İlk defa Ankara ve İstanbul dışında bir ilde toplanan Akdeniz Parlementer Asamblesi üyeleri Abant’ta yaptıkları toplantının son gününde Highway Outlet AVM’ye geldi. Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler ve Avrupa...

Highway Yabancı Milletvekillerini Ağırladı

İlk defa Ankara ve İstanbul dışında bir ilde toplanan Akdeniz Parlementer Asamblesi üyeleri Abant’ta yaptıkları toplantının son gününde Highway Outlet AVM’ye geldi. Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler ve Avrupa Birliği ülkelerinin Milletvekilleri Highway’de hem leziz Türk yemeklerinden yedi hem de sevdiklerine hediyeler aldı.

 

Abant’ta Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun başkanlığında yapılan Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi (AİBPA) Ekonomik ve Mali Konular, Sosyal İşler ve Eğitim Komitesi Toplantısı için Bolu’ya gelen milletvekilleri bir yandan da Bolu’nun turistik yerlerini geziyor. Abant’ta yaptıkları toplantı arasında Highway AVM’ye gelen komite hem gezdi, hem de alışveriş yaptı.Komite Başkanı AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Highway’de şunları söyledi:

 

TOPLANTI VERİMLİ GEÇTİ”

“Yaklaşık 55 katılımcı ile şu ana kadar benim katıldığım toplantılar içindeki en yüksek katılım. Bolumuzun cennetten köşelerini gerek Avrupa Birliği ülkelerine gerekse Akdeniz’e kıyısı bulunan ülkelerin Milletvekillerine bu vesile ile tanıtma imkânı bulduk. Çünkü TBMM’nin Ankara İstanbul dışındaki ilk defa özel izin verilen bir toplantıya ev sahipliği yapıyoruz. O yüzden Meclis Başkanımıza da teşekkür ediyoruz. Sabahtan akşama kadar çok dolu güzel çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Özellikle Avrupa yeniden imar ve kalkınma başkan yardımcısının yaptığı sunum bütün katılımcıların çok ilgisini çekti. Ben bolumuzda ve Türkiye’de de çok ilgi çekeceği kanaatindeyim.

 

“AVRUPANIN EN BÜYÜK TESİSİNDE MİSAFİRLERİMİZİ AĞIRLADIK”

Toplantının dolu dolu geçmesinden sonrada bugün Avrupa’nın en büyük otoyol tesisi olan bizim gurur duyduğumuz bu tesisten başlayarak bolunun diğer güzelliklerini bu geniş katılımlı heyete aktarmak istiyoruz ki bu faaliyetin sonra ki aşamalarında Bolu’ya Bolumuza bir faydası olsun. Çünkü bu insanlar buranın ben eminim ki bir Komo Gölü’nden bir Davos’tan çok daha güzelliklere sahip olacağını muhakkak ki döndükleri zaman gerek ailelerine gerek parlamenter arkadaşlarına anlatacaklardır. Bu anlamda tekrar bu tesisinde yine örneği olan bir tesis olmadığı için anlatılacağı kanaatindeyim. Bizleri misafir ettiği içinde Genel Müdürümüz Hasan Umur Bey’e teşekkür ediyorum”

 

BOLU DAVOS OLABİLECEK KONUMDA”

 

Highway Genel Müdürü Hasan Umur da önemli konukları ağırlamaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ederek:

“Bu toplantı önemli bir toplantı. Ali beye bu toplantıyı Boluda tertip ettiği için teşekkür ediyoruz. Dediği gibi genelde bu toplantılar İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde oluyor. Bu toplantı Akdenize kıyısı bulunan ülkelerin parlamenterlerinin oluşturduğu bir gurubun toplantısıydı. Bizde Highway Outlet olarak Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerden gelen parlamenterleri burada ağırlamaktan onur duyuyoruz. Çünkü Bolu turizm açısından önemli bir konumda. Bir Davos olabilecek konumda. Yeter ki gerekli yatırımlar yapılsın.” İfadelerini kullandı.Ziyarette ayrıca Milletvekillerine Highway Outlet AVM tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128