HIGHWAY’İN ÇİLESİ BİTMEK BİLMİYOR

Bolu Dağı’nda bulunan Highway Outlet Alışveriş Merkezi’nin D-100 karayolu kenarında kullanmaya başladığı otopark önceki gece Bolu Belediyesi ekipleri tarafından 4 tarafı kazılarak kapatıldı. Tesis CEO’su Raşit Doğan duruma tepki gösterirken, başkan Yılmaz arazinin belediyeye ait olduğunu söyledi.

HIGHWAY’İN ÇİLESİ BİTMEK BİLMİYOR

HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu Dağı A.Ş. tarafından 5 yıl önce kurulan Highway Outlet Alışveriş Merkezi’nin önce D-100 girişi ardından otoban girişinin kapatılması alışveriş merkezinin zor günler yaşamasına neden olmuştu. Girişlerinin hala kapalı olmasıyla maddi zorluklar yaşayan alışveriş merkezinin %56’sı geçtiğimiz günlerde Adana’lı bir iş adamına satılmıştı.

Bolu belediyesi tarafından D-100 girişi kapatılan alışveriş merkezi tesisin alt tarafında bulunan bir araziyi ziyaretçileri için otopark olarak kullanıyordu. Ancak önceki gece Bolu Belediyesi ekipleri otopark olarak kullanılan araziye araç girişini engellemek için arazinin çevresine hendek kazdı.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA HİSSELER SATILDI

Bolu Dağı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan ile iş adamı Ömer Baday, tesisteki yüzde 56'lık hisselerini geçen hafta Adanalı iş adamı Abdulkadir Şimşek'e satarken, belediye ekipleri gece D-100 kenarında oluşturulan otoparkı da kepçeyle kazarak kullanıma kapattı. Kapatılan yollar nedeniyle işleri büyük oranda düşen alışveriş merkezindeki işyeri sahipleri, söz konusu satışın ardından sorunun çözülmesini beklerken geçici olarak kullanılan otoparkın da kapatılmasıyla büyük şok yaşadı.

RAŞİT DOĞAN’DAN TEPKİ

Bolu Dağı A.Ş. CEO'su Raşit Doğan, sosyal medya hesabından belediyenin otoparka  hendek kazmasına tepki göstererek, "Bolu Belediyesi gece gündüz demeden çalışıyor . Ne mi yapıyor? Hendek kazma konusunda hızını alamadı, bu sefer tarlaların etrafını kazıyor. Hadi yolu 'imar yok diye şikayet ettiler' dedin kazdın. Sayın Başkan tarladan ne istiyorsun? Gel oldu olacak binayı yık, konu kökünden çözülsün" diye yazdı.

“ARAZİ BELEDİYENİN”

Bolu Belediye Başkanı AK Partili Alaaddin Yılmaz ise tesisin otopark olarak kullandığı araziyi belediye olarak kiraladıklarını belirterek, "Otoparkın olduğu arazi belediyenin arazisi. Otopark olarak kullanılan bir alan değil. Eğer orayı otopark olarak kullanmak istiyorlarsa gelsinler oturup görüşelim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2016, 16:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Geronimo
Geronimo - 4 yıl Önce

bu nasıl bir kin ve inat.. yazıklar olsun,o yolu açanda siz degilmiydiniz? binayı kökten yıkın da bir rahatlayin ? bir sürü işyeri ve çalışanin suçune.ve biz halk olarak orayı seviyoruz

BOŞ BOŞ
BOŞ BOŞ - 4 yıl Önce

arkadaşlar burasi otaban tesi̇i̇si̇ ve müşteri̇leri̇ni̇ tek otabandan alabi̇li̇r. boşuna viyaklamayin raşit bey.hi̇ç bi̇r şeki̇lde arka yolda müşteri̇ alamazsiniz. derhal etrafi bari̇yerle çevri̇lmeli̇ ve gi̇ri̇ş çikiş engellenmeli̇di̇r. bu böylede olacaktir.saygilarimla

misafir
misafir - 4 yıl Önce

ey bolulular halka hizmet etsin diye seçtiğiniz adama bakin hani si tabir vardır çingeni padişah yapmışlar önce anasını babasını kesmiş derler işte sizin bize hizmet etsin diye seçtiğiniz adam size nankörlükte bir numara

SIRADAKİ HABER

banner128