Hikmet Manaz yılın emekli öğretmeni seçildi

Arçelik, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde işini aşk ile yapan eğitimcileri unutmadı. Bu yıl ilk kez bayilerinin işbirliği ile 'Yılın Emekli Öğretmeni'ni ödüllendirdi. Ödül töreni Leblebicioğlu iş yerinde gerçekleştirildi.

 Hikmet Manaz yılın emekli öğretmeni seçildi

HABER: FARUK ÇİDEM

Arçelik, yıllarca eğitime gönül vermiş ve binlerce öğrenci yetiştirerek emekli olmuş öğretmenleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde unutmadı. Bolu'daki Leblebicioglu Ltd. Şti. işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte 'Yılın Emekli Öğretmeni' seçilen Hikmet Manaz'a verdiği emeklerin çok küçük bir karşılığı olarak Arçelik 42" LED TV hediye edildi. Manaz’a hediyesini Bolu İl Milli Eğitim Teftiş Kurulu Başkanı Tuncay Erdoğan takdim etti. Erdoğan; “emekli kavramı sosyal statüde bir değişiklik olarak bilinir ama biz eğitimciler için emekli demek; eğitime en çok katkı sağlayan demektir. Hikmet hocamız da 32 yılını verdiği eğitim hizmetini emekli olmasına rağmen halen devam ettiren öğretmenlerimizden birisi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Hediyesini aldıktan sonra kısa bir konuşma yapan Manaz; “beni böylesi güzel bir günde onurlandırdığı için Arçelik ailesine ve Leblebicioğlu’na çok teşekkür ederim. 32 yıllık eğitimcilik hayatımı 1996 yılında emekli olarak sonlandırdım. Devlette görevim bittikten sonra kendimi zihinsel engelli çocuklarımızın hayata kazandırılması projelerine adadım. Şu anda ZİÇEV yönetim kurulu üyeliği ve Dağkent Engelliler Spor Kulübü Başkanlığı görevini yürütüyorum. Engelli sporcularımızla hem Türkiye’de hem de dünyada pek çok başarılara imza attık. Bu ödülü hem emekli hem de halen aktif şekilde çalışan öğretmenlerimiz adına alıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 19:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet hitit
ahmet hitit - 5 yıl Önce

tebrikler öğretmenimiz. t
um öğretmenlerimizin saygilar başarılar.
.

SIRADAKİ HABER