Hırsız var dediler Polisi alarma geçirdiler

Karaçayır Mahallesi Yılmaz Sokak sakinleri iki katlı metruk bir evin içersinde gördükleri şahısları hırsız sanınca hemen 155 Polis İmdat hattını arayarak, “Hırsız var” ihbarında bulundular. İhbarı alan Asayiş Şubesi’nin acar sivil polisleri ile asayiş ekipleri alarma geçerek hemen evin etrafını sararak kuşattılar. Ancak yapılan aramada evin içersindeki şahısların hırsız olmadığı anlaşıldı.

 Hırsız var dediler Polisi alarma geçirdiler

Haber: Kasım ŞAHİN

Olay dün öğle saatlerinde Karaçayır Mahallesi Yılmaz Sokakta yaşandı. Sokak sakinlerinin iki katlı metruk bir bina içersinde tanımadıkları bazı şahısların dolaştığını görünce hemen 155 Polis İmdat hattını arayarak “Hırsız var” ihbarında bulundular. Haber merkezi derhal bölgeye hırsızlık bürosunun deneyimli ve başarılı ekipleri ile devriye gezen resmi asayiş ekiplerini hemen olay yerin sevk ederek, “Şahısların evin içersinde” olduğu uyarısında bulundular.

Yaklaşık 3 dakika içersinde bölgeye gelen resmi ve sivil asayiş ekipleri hemen evin etrafını güvenlik çemberine alarak metruk binanın içersine girerek arama çalışması yaptılar. Camları kırık olan metruk bina içersinde yapılan aramada hırsız veya hırsızlar bulunmazken olayın yanlış bir anlaşmadan kaynaklandığı belirlendi. Çok sayıda polisin Yılmaz Sokağa gelmesiyle birlikte mahalle sokak sakinleri de kısa süreli bir panik yaşadılar. Hırsız olmadığını kesinleştikten sonra ise sokak sakinleri rahat bir nefes aldılar. Vatandaşlar kısa sürede olay yerine gelip araştırma yapan görevli polislere teşekkür ettiler.   

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2014, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER