HSYK 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz’dan Başkan Yılmaz’a ziyaret

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 2. Daire Başkanı ve aynı zamanda hemşerimiz olan Mehmet Yılmaz, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı ziyaret etti. Makamda gerçekleştirilen ziyarette konuşan Mehmet Yılmaz, Bolululara müjdeyi vererek Mayıs ayı içerisinde yeni Adliye Sarayı’nın ihaleye çıkacağını söyledi.

 HSYK 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz’dan Başkan Yılmaz’a ziyaret

2010-2014 yılları arasında Hâkimler Savcılar Yüksek Kurulu Başmüfettişliği görevini yürüttükten sonra 12.10.2014 tarihinde Hâkimler Savcılar Yüksek Kurulu 2. Daire Başkanlığı görevine seçilen ve aynı zamanda hemşerimiz olan Mehmet Yılmaz, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı ziyaret etti. Başkan Alaaddin Yılmaz’ın makamında gerçekleştirilen ziyarete Mehmet Yılmaz’ın yanı sıra, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Ömer Özgür Ercan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurtseven, AK Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan ve Bolu Belediye Meclis Üyeleri de katıldı.

Bolu Adliyesi’nin yıkılıp yeni hizmet binasına kavuşmasıyla ilgili projeyi inceleyen HSYK 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, yeni adliye binasının ihalesinin Mayıs ayında yapılacağını söyleyerek Bolululara müjdeli haberi verdi. HSYK Üyesi Yılmaz; “İadeyi ziyareti daha önce gerçekleştirmek istiyordum ama işlerimiz nedeniyle bu ziyareti şimdi gerçekleştirmiş oluyoruz” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Hatta bu hafta içinde inanın saat 01.00’dan önce eve gitmedim.  Ama ne olursa olsun Bolu’ya gideceğim dedim. Tabi sıkıntılı olay şu benim başında bulunduğum daire hâkimlerin terfi disiplin dairesi. En yoğun dairelerinden bir tanesi. Dolayısıyla haftanın 3 günü bir nevi duruşma gibi. Hâkim mahkemesi benim çok vaktimi alıyor. O yüzden böyle bir gecikme meydana geldi”

“Adalet Mülkün Temelidir”

“Türk yargısı için Bolu Belediye Başkanı Aladdin Yılmaz’ın söylediklerine yürekten inandığını söyleyen Yılmaz, “Adalet Mülkün Temelidir” sözü çok doğru bir söz. Yani bu bizim iliklerimize kadar işlemiş, mahkeme duvarlarımıza da nakşedilmiştir. Adaletin olmayacağı devletlerin uzun bir süreçte ayakta kalamayacağı tarihsel bir süreçte hepimizin malumudur. Bir dönem sıkıntılar yaşadığımız da ortada. Bundan sonra adalet hâkim kılınacak, hâkim ve savcı arkadaşlarımız daha güvenli görev yapacak. Özgüvenleri daha fazla olacak. Eskiden olduğu gibi hâkim ve savcılar hiç kimsenin dünya görüşüne, düşüncesine bakmadan sadece ama sadece adalet üzere kararlar verecekler” dedi.

“Güvenlik noktasında eksikliğimiz olmuştur”

Teröristler tarafından Çağlayan Adliyesinde rehin alındıktan sonra öldürülen Şehit Savcımız Mehmet Selim Kiraz olayında güvenlik açığı olduğunu ifade eden Yılmaz; “22 yıl müfettişlik yaptım teşkilatın büyük bir bölümünü tanıyorum. Tüm hâkim ve savcıların bu dediklerimi gerçekleştirecek olgunluğa ve yetkinliğe sahiptirler. Güvenlik noktasında son zamanlarda eksikliğimiz olduğu kesin ve bunu da saklayacak halimiz yok. Bunu da çok kısa sürede atlatacağız. El birliği ile bundan sonra adaleti hâkim kılacağız” dedi.

Başkan Yılmaz: “ İnşallah adalet, adalet dağıtır”

Geredeli hemşerimiz HSYK 2. Daire Başkanı Yılmaz’a “Gayretleriniz Bolu ile ilgili düşünceleriniz ve Türk Adalet sistemi ile ilgili gayretlerinizden dolayı kutluyoruz” diyen Belediye Başkanı Aladdin Yılmaz, “Asıl HSYK seçimlerinde 2. kez seçilmenizden dolayı da sizleri kutluyoruz” dedi ve şunları ekledi: “Bu ayrıcalığı tattırdığınız için teşekkür ediyoruz. Buraya geldiğiniz zaman sizleri ağırlayacağımı ifade etmiştik. Kalabalık bir heyetle geldiğiniz takdirde Gölcük Tabiat Parkı’nda sizleri ağırlarız. En azından dinlenmiş sakinlemiş olursunuz. Önemli olan dinlenmeniz. Önünüzde çok sıkıntılı bir dönemeç var. Sizleri anlıyoruz. Ben bütün umudumla sizlerde seçildikten sonra kendimi ferahlamış hissediyorum. İnşallah bundan sonra “adalet, adalet dağıtır” diyorum.  Adalet sistemine güvenemezsek üzülüyoruz.  Allah yar ve yardımcınız olsun bizleri şereflendirdiniz”

“Günü kurtarmak isteyenlerin düşüncesiyle çakışıyoruz”

Adliye binası gibi depremden sonra yapılan bazı yapılan günü kurtarmak için yapıldığını ifade eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “O gün konuyu çözdükleri zaman çözdüklerini sanıyorlar. Depremden sonra sorunu çözdüklerini düşünmüşler. Depremden sonra aynı şekilde defterdarlık yapmışlar çözdük demişler ama görüyoruz ki 10 yıl sonra yeniden yer arıyorlar. Biz de şehircilik olarak istiyoruz ki bir daha bir daha düşünülmesin. Böyle bakınca da bizim düşüncemizle günü kurtarmak isteyenlerin düşünceleri çakışıyor. Kolay olmuyor bazı şeyler ama burada adliyenin sıkıntısı çok büyük olduğu için orada çalışanlara Allah kolaylık versin. Biz siyasiler olarak gereğini tam yapamadığımızı da ifade etmek isteriz” dedi. 

“Top Coşkunyürek’te”

“Bundan sonraki aşamada top AK Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek’tedir” diyen Başkan Yılmaz, “Bize para bahane ediyorlar. Bu ihalenin illaki seçimlerden önce atılsın diye Bolu için çok önemlidir. Ben adliye çalışanlarının şartlarını çok iyi biliyorum. Allah kolaylık versin” dedi.

Yapılan açıklamaların ardından Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,  Hâkim ve Savcılar Yüksek Kurulu 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz’a hediye takdim etti. HABER MERKEZİ


Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2015, 20:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan okurcan
hasan okurcan - 6 yıl Önce

işimiz coşkunyüreğe kaldıysa o ihale zor yapılır adamın hayatı asparagas.

mahmut ercan
mahmut ercan - 6 yıl Önce

ocak ayında ihalesi yapılacak dediler yalan çıktı sonra 2 ay içinde dediler yine yalan ve bu tarihte yalan çıkacak.

mustafa duran
mustafa duran - 6 yıl Önce

geçen yıl her şey hazır yılbaşında ihale olacak dediniz şimdi mayıs ayı diyorsunuz ya biraz omurgalı,dürüst olun bolu halkını kandırdığınız yetmedi mi.

ali sarı
ali sarı - 6 yıl Önce

eğer bu inşaat bu yıl başlasın belediye meydanında ulurum ama nerde bu kadar kendime güveniyor ve bunları tanıyorum bunlar bolu ya çivi çakmazlar.

adem dereli
adem dereli - 6 yıl Önce

bolu ya her gelen bir tarih veriyor kime inanacağımıza artık şaştık bu mayıs ayıda geçer sonra seçim var sümen altı edilir.

SIRADAKİ HABER

banner128