HSYK rüzgarı Bolu’da sert esti

HSYK'nın kararnamesi ile 784 adli ve 104 idari hakim ve savcı olmak üzere toplam 888 hakim ve savcının görev yerinde değişiklik yapıldı. HSYK RÜZGARI Bolu’da sert esti. Kararname ile Hrant Dink davası hakimi Rüstem Eryılmaz Şanlıurfa hakimliğine ve Balyoz davası hakimi Ömer Diken de Uşak hakimliğine atandı. İki isim de İstanbul dışı göreve gönderildi.

HSYK rüzgarı Bolu’da sert esti
Haber: Okay ÖZCAN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Bekir Rayif Aldemir, İzmir Savcılığı'na atandı. Manisa Başsavcısı Durdu Kavak, Uşak Savcılığı'na atandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na Fehmi Tosun atandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcı vekili görevini yürüten Harun Kodalak, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na getirildi. Bolu'da atamaları yapılan adli yargı hakim ve savcılar ise şöyle:

Bolu Cumhuriyet Savcısı Erdal TÜRKÜCÜ İzmir Cumhuriyet Savcılığına, Bolu Ağır Ceza  Mahkemesi Başkanı Selfet GİRAY Ankara Hâkimliğine, Gerede Cumhuriyet Savcısı Hami CAN Bolu Cumhuriyet Savcılığına, Bayburt Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Gökmen AVCI Gerede Hâkimliğine, Gerede Hâkimi Ercan İNCİROĞLU Yargıtay Tetkik Hâkimliğine ve Gerede Hâkimi Özlem İNCİROĞLU Yargıtay Tetkik Hâkimliğine atandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2015, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124