banner120

Hükümet çözüm yerine problem üretiyor

MHP Bolu merkez ilçe başkanı Ruhi Doğanöz öğretmenevinde basın mensuplarıyla buluştu. Doğanöz; “İşsizlik oranı hat safhaya çıkmıştır. İşsiz gençler sokaklarda ve kahvehane köşelerini doldurmaktadır. İktidar çözüm üreteceği yerde yaptığı uygulamalar ile işsizliği körüklemektedir.”dedi.

Hükümet çözüm yerine problem üretiyor
 Haber; Duygu Kaya

 

MHP Bolu merkez ilçe başkanı Ruhi Doğanöz merkez ilçenin göreve gelmesiyle beraber ilk basın açıklamalarını yaptı. Doğanöz “Bizler yeni geldiğimiz bu şerefli görev dolayısı ile yerelde ‘’Bolu’’ genelde ise ‘’Ülke’’ meselelerinde siz değerli basın mensupları ile iyi bir diyalog ortamında her türlü meselenin üzerine giderek duyarlı bir kamuoyu oluşturulmasını beraber sağlayacağız. Çünkü basın ve basın özgürlüğü demokrasinin ve halkın sesinin daha gür çıkabileceği olmazsa olmaz gereğidir. İçerde ve dışarıda her türlü hezimete rağmen yaptıkları yanlışları bir şekilde milletimizin gözünü boyayarak birçok ulusal basın kuruluşu aracılığı ile kandırmaya çalışan mevcut AKP iktidarı döneminde, siz yerel basın mensuplarımızın sayesinde bir nebze de olsa bunlara muhakkak olamayacakları aşikârdır. Sınırları delik deşik olmuş bir ülke de açılım denen ‘’Türkiye’nin çözülme süreci’’nde terör örgütü mensuplarının ellerini kollarını sallayarak geçtikleri ayan beyan ortadadır. Suriye’den gelen teröristlerin canımıza kast ettikleri sancılı bir dönemden geçmekteyiz. İnsanlarımız can ve mal güvenliği tehlike altındadır. AKP’nin ülkemizin Milli değerlerimi yok etme projesi olunca hızıyla devam etmektedir. TC gibi Türkçe gibi Ne mutlu Türküm diyene gibi bizi biz yapan değerlerimiz alaşağı edilmek istenmektedir. Ekonomi çok düzgün diyen AKP’lilerin bunun doğru olup olmadığını anlamaları için, insanımızın yüzüne bir kere bakması yeterlidir. Yüzleri gülmeyen insanımızın borç batağında ödeme güçlüğü çekmekte, kredi borçları ile zor günler yaşamaktadır. Yarınlarından ümitleri almakta, gittikçe karamsarlaşmaktadırlar. İşsizlik oranı hat safhaya çıkmıştır. İşsiz gençler sokaklarda ve kahvehane köşelerini doldurmaktadır. İktidar çözüm üreteceği yerde yaptığı uygulamalar ile işsizliği körüklemektedir. Çiftçilerimizin pahalı girdiler ile üretmekte zorlanmakta, ürettiğini ise zaten satmakta zorlanmaktadır. Kredi ile çiftçilik yapmaya çalışan milletimiz bu kredileri geriye ödeyememektedir. Patatesin sütün fiyatı yıllardır aynıdır, ama mazot gibi tohum gibi yem gibi gübre gibi girdiler sürekli artmaktadır.” Dedi.

 

MHP olarak sahaya ineceğiz

 

Bolu’da uygulanan 18. madde uygulamalarına da değinen Doğanöz “Bolu’nun güneyinde bulunan tarım arazilerinin 18.madde uygulamasının iptal edilmesi her ne kadar doğru ise de diğer kısımlarda insanımızın arsalarına ya da bir süre önce yapmış olduğu kendi evlerine, yakın çevre ile ilişkisi olmayan ortakçıların katılmış olduğunu ve kendilerine de yine hiç ilişkisi olmadığı şehrin farklı uçlarından arsa parçacıklarının verildiği bir karmaşa ortamı doğurmuştur. Tabii ki bizler ülke ve Bolu’muzun sorunlarına yürekten duyarlı bir siyasi parti’nin temsilcileri olarak daha çok anlatmak istediğimiz şeyler vardır. Bizler MHP Bolu merkez ilçe teşkilatı olarak sahadaki çalışmalarımızı arttırarak devam ettirmekteyiz. Önümüzdeki günlerde mahalle ve köylerimizde milletimizin sorunlarına daha fazla eğilerek sorunları gündeme taşımaya devam edeceğiz. Şu ana kadar yaptığımız kurumlar ve sivil toplum örgütleri ziyaretleri, üyelerimiz ile karşılıklı görüşme yaptığımızda, vatandaşlarımızla sohbetlerimizde ve diğer etkinliklerimizde, MHP doğru çok yoğun bir teveccühün olduğunu gördük. Bursa, İzmir ve Adana mitingleriyle Türk Milleti kurtuluşun milliyetçi harekette olduğunu göstermiştir. Önümüzdeki yerel seçimlerde ‘’Bolunun da harekete geçeceğine” inanıyor, bu inançla gittikçe artan bir hız ve inançla çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2013, 20:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124