Hükümet Halkın Tokadını Gördü

Taksim'deki Gezi Parkı'nda ağaçların sökülüp araziye AVM yapılacak olmasını protesto eden gruba polisin biber gazı, cop ve tazyikli su ile müdahale etmesiyle başlayan olaylar tüm yurda yayıldı. Ülkenin pek çok yerinden göstericiler Taksim’de ki eylemcilere destek için ‘’Her yer Taksim, her yer direniş’’ diyerek destek oldular. MHP Bolu İl başkanı Mustafa Ramazan hükümeti kınayan sözlerle direnişi destekledi.

Hükümet Halkın Tokadını Gördü
 Haber; Duygu Kaya

 

MHP Bolu İl Başkanı Mustafa Ramazan İstanbul Taksim Gezi parkı olaylarıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Ramazan ‘’Topçu kışlasının yapımı için 27 Mayıs gecesi başlayan gezi parkındaki inşaat çalışmalarına 50 kişilik bir grubun müdahalesi ile başlayan olaylar 6 gün içinde büyümüş ve maalesef bütün ülkede infilak uyandıracak bir konuma gelmiştir. İstanbul 6.bölge İdare mahkemesinin gezi parkındaki çalışmaların iptali ie ilgili başvuruyu 15 ay bekletmesi, olayların başlamasından 4 gün sonra geçici olarak yürütmeyi durdurma kararı vermesi adaletin gecikmesine, olayların büyümesine neden olmuştur. 31 Mayıs günü verilen kararına rağmen, ertesi günü saat 15.45’e kadar gezi parkının korunması için göstericilere orantısız güç ve şiddet kullanarak müdahaleye devam edilmesini, devleti yönetenlerin böylesine bir vurdumduymazlık ve zaaf içinde olmalarını anlamak mümkün değildir. Başta Sayın başbakan olmak üzere, İç işleri Bakanının siyasi bakışları, İstanbul’u idare eden yöneticilere siyasi etki altından kalmaları, devletin vatandaşı ile devletin polisi karşı karşıya gelmesine ve çok kötü görüntülerin ortaya çıkmasına neden olmuştur.” Diye konuştu.

 

“Polisimiz 35 saat süreyle aç-susuz görev yaptı”

 

Ramazan sözlerini şu şekilde tamamladı; “Temel görevi ülkenin güvenliğini sağlamak, suçları önlemek olayları açığa kavuşturmak olan Polisimiz 35 saat süreyle aç-susuz uykusuz bir halde göstericilerin üzerine sürülmüş, canını malını kendine emanet eden ve huzurunu sağlamakla yükümlü olduğu vatandaşı ile karşı karşıya getirmiştir. Eli kanlı teröristlerin ellerini kollarını sallayarak ülkeye girip çıkmalarına göz yumanların, sınırlarınızı delik deşik edilmesine, şehirlerimizin bombalanmasına seyirci kalanların, katil Apo’yu muhatap alarak ülkeyi eyaletlere bölmek için anlaşmalar yapanların, mübarek şehitlerimizi mezarlarında bile rahat bırakmayıp kemiklerini sızlatanların, ellerinden Türk bayraklarıyla eylem yapan gençlere gaz bombası, tazyiklisi, cop layık görmelerin, orantısız güç kullanılmasını emretmelerini yadırgamıyoruz. Güçlerini milletten aldıkları %50 oydan aldığını söyleyen bu iktidar, milletten okkalı bir şamarı çoktan hak etmiştir. MHP olarak ülkemizi karıştırmak isteyen iç ve dış mihrakların ekmeğine yağ süren, hiçbir aşamasında içinde olmadığımız olayları kınıyor, halkımızı ve emniyet güçlerimizi sağduyuya çağırıyoruz.’’ Dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2013, 20:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124