Hükümet savaş biletini aldı

Saadet Partisinin 4. Olağan Kongresi'ne katılan Genel Başkan Mustafa Kamalak, ''Hükümet, savaş biletini almış durumda, yolculuğa çıkması an meselesi'' dedi. Tek listeli kongrede mevcut il başkanı Veysel Çetinkaya 3...

Hükümet savaş biletini aldı

Saadet Partisinin 4. Olağan Kongresi'ne katılan Genel Başkan Mustafa Kamalak, ''Hükümet, savaş biletini almış durumda, yolculuğa çıkması an meselesi'' dedi. Tek listeli kongrede mevcut il başkanı Veysel Çetinkaya 3 yıllığına il başkanlığına tekrar seçildi.    

 

Partisinin 4. Olağan Kongresi için Bolu’ya gelen SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Milli Görüş'ün tek temsilcisi olarak Türkiye'yi gezdiklerini ve kongrelere katıldıklarını söyledi. Türkiye'nin son derece kritik bir dönemden geçtiğini, adım adım savaşa sürüklendiğini öne süren Kamalak, ''Türkiye'nin adım adım savaşa sürüklendiğini söylemiştik. 'Türkiye, bu oyuna gelmemeli' demiştik. Ne yazık ki Türkiye bu noktaya hızlı yaklaşmaktadır. Hükümet, savaş biletini almış durumda, yolculuğa çıkması an meselesi. Belirli çevreler bu konuda teşvik ediyor'' diye konuştu. 1975'li yıllarda Milli Görüş olarak Bolu Dağı'na tünel yapılması gerektiğini söylediklerini anlatan Kamalak, ''Sonuçta Milli Görüş'ün dediği yapıldı. Milli Görüş'ün önü kapatılmasaydı, 30 yıl önce tünel açılmış olacaktı. Milli Görüş, 40 yıl önce 'cumhurbaşkanını halk seçsin' diyordu. 40 yıl sonra cumhurbaşkanını halk seçecek. Milletimizin kurtuluşu ve İslam âleminin selameti ancak Milli Görüş ile olur. Sürekli söylüyoruz. Türkiye'de 62 parti yok. Saadet Partisi ve diğerleri var''biçiminde konuştu.

 

Kurtulmuş bizi yanıltmadı!

Numan Kurtulmuş'un AK Parti'ye katılışını da değerlendiren Kamalak, Kurtulmuş ile AK Parti'nin sürekli dirsek temasında olduğunu, iki parti arasında görüş farkı bulunmadığını ifade ederek, ''Aralarında fark yok. Numan Bey'in 'İslam Birliği'ne evet, Avrupa Birliği'ne hayır' dediğini duydunuz mu hiç- CHP'nin, MHP'nin 'Avrupa Birliği'ne hayır, İslam Birliği'ne evet' dediğini duydunuz mu hiç- Aralarında fark yok. Netice olarak yolun sonuna bakmak lazım. Nereye götürmek istiyorlar- Sizlere soruyorum, Haçlı Birliği'ne mi evet diyorsunuz, İslam Birliği'ne mi- O halde adres belli. 'İslam Birliği' diyen tek parti Saadet Partisi'dir.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124