İçki, sigara ve faiz lobisine teslim olmayacağız

Ak Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın Taksim’den tüm yurda yayılan olayların İçki, sigara ve faiz lobisinin gölgesinde yaşandığını söyleyerek; “CHP zihniyeti kargaşa yoluyla hükümetin devrilmesini hedefliyor olabilir ama bu yol doğru bir yol değildir” dedi.

İçki, sigara ve faiz lobisine teslim olmayacağız
 Adalet ve Kalkınma Partisi Bolu İl başkanı Ömer Sayın il binasında milletvekilleri ve Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Sayın, Taksim’den tüm yurda yayılan olaylar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Son günlerde yaşanan olayları büyük bir şaşkınlıkla izlediklerini söyleyen Sayın;”Olayların Türkiye’nin IMF’ye olan borcunun bittiği, ekonomik olarak iyi bir rotada seyrettiği ve birçok yatırımcının Türkiye’yi tercih ettiği bir ortamda çıkması düşündürücüdür.”  Dedi. Türkiye’nin Ak Parti döneminde birçok mesafe aldığını dünya’nın gıpta ile baktığı bir ülke konumuna geldiğine dikkat çeken Sayın;”29 yıldan beri ülkemizin başına bela olan Terörü sonlandırmak adına atılan ciddi adımlar sonrasında aylardır ölüm haberleri almıyoruz. Bu konuda ülkemiz çok ciddi bir aşamaya gelmiştir. Yaşanan tüm bu güzelliklere rağmen Taksim gezi parkındaki ağaçların kesileceği iddiasıyla yaratılan kargaşa ortamı sandık yoluyla iktidara gelmekten umudunu kesenlerin sokak kanalıyla hükümeti devirmek istemelerinden başka bir şey değildir.” Dedi

 

 

CHP Sokaktan Medet Umuyor

 

Ulusal bazda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, yerel bazda da CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan’ın halkı sokağa dökmek için büyük bir gayret sarf ettiğine dikkat çeken Sayın; “Gençleri geçmiş dönemlerde olduğu gibi yine sokağa dökmekte bir sakınca görmeyen CHP zihniyeti yaratılacak olan bir kargaşa ortamından medet umarak hükümetin devrilmesini hedefliyor olabilir ama bu yol doğru bir yol değildir. Sandıkta başarılı olmaktan umudunu kesenler artık sokaktan medet umar bir konuma gelmişlerdir” diye konuştu.

 

CHP 2014’te büyük hüsran yaşayacak

 

Cumartesi günü Bolu sokaklarında protesto gösterisi yapan binlerce kişiden birçoğunun oraya iyi niyetli bir şekilde geldiğine inandığını vurgulayan Sayın;”Aziz Bolululara, İçki, sigara ve faiz lobisinin gölgesinde çıkartılmak istenen kargaşa ortamından uzak durmalarını ve CHP’nin ekmeğine yağ sürmemelerini öneriyorum. CHP’yi ise 2014 yerel seçimlerinde yaşayacakları derin seçim hüsranıyla şimdiden baş başa bırakıyorum” biçiminde konuştu.

 

“Farklı görüşlerden rahmet doğar”

 

İnsanların görüşlerini şiddete başvurmadan özgürce ifade etmelerinin gerekliliğini savunan AK Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın; “Farklı görüşlerden rahmet doğar” dedi.

 

 

“Türk Baharı” 2002’de başladı

 

Basın mensuplarının Türkiye’de yaşanan son olayların gölgesinde bir Türk Baharının yaşanıp yaşanmadığı yolundaki sorusunu da cevaplayan Sayın; “Türkiye 3 Kasım 2002 yılından bu yana kendi baharını yaşıyor” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2013, 21:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124