“İçkiyi yasaklamak aklımın ucundan geçmedi “

Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydili Tekel bayilerini kaldırıp içki içilmesini yasaklamak gibi bir düşüncesinin olmadığını söyleyerek; “Kimsenin özgürce hareket etmesini kısıtlamaya kalkmamız söz...

“İçkiyi yasaklamak aklımın ucundan geçmedi “

Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydili Tekel bayilerini kaldırıp içki içilmesini yasaklamak gibi bir düşüncesinin olmadığını söyleyerek; “Kimsenin özgürce hareket etmesini kısıtlamaya kalkmamız söz konusu değildir. Sadece düşüncemiz bu tür mekanları belli bir alanda toplamak, daha düzenli, daha huzurlu, daha yaşanabilir modern alanlar yaratmaktır.” Dedi.

 

Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydili 1963’te Seben’de doğdu. Bolu Köy Hizmetleri’nden emekli. Çalışma hayatında, Köy Hizmetleri’nde sendikacılık, daha sonra muhtarlık, parti başkanlığı, spor kulübü başkanlığı, belediye meclis üyeliği görevlerinde bulundu. 2009’da Karacasu Belediye Başkanlığı görevine gelip halen bu görevini sürdürmekte olan Beydili, evli ve üç çocuk babası.

 

Bolu’nun Seben Dağı eteklerinde bulunan tabiatın tüm güzelliklerini barındıran, yeşilliğiyle, hastanesiyle, termal kaplıcalarıyla ünlü şirin belde Karacasu’da Başkan Celal Beydili ile söyleşimize sıcak ve samimi bir ortamda, içtenlikle verdiği yanıtlarla başladık. Beldeye verdiği hizmetleri, beldenin kazanımlarını, turizmle ilgili başlatılan projelerini, tamamlanan işleri, bütçe ile ilgili sıkıntılarını, beklentilerini, akla gelen tüm sorunlar ve çözümlerle ilgili düşüncelerini bu sohbetle gazetemize vermiş olduğu röportajla okuyucularımıza aktarıyoruz.

 

’Karacasu’yu en iyi şekilde temsil ediyoruz’’

 

‘’Karacasu’yu belediye olarak tüm kadromuzla en iyi şekilde temsil ediyoruz, buna inanıyoruz… Şu an bizi en çok sıkıntıya sokan borçlarla ilgili limitlerimizi düzenliyoruz, yapılandırmalarımız yapıldı. Çalışmalarımız beldemizi çoğu konuda en ilerilere taşıyacak..

 

‘’Kökez ilavesi yaptık’’

 

Altyapı çalışmalarımız ve su ana hatları komple değiştiriliyor. Su rezervlerini yenileyip arızalı olanların tamiratlarını ve değişimlerini yapıyoruz. On- on beş günlük sürekli periyotlarla kontrollerimiz yapılıyor. Bu konuda en ufak sıkıntımız olmuyor. Normal içme suyumuza 3-4 litre civarında kökez suyu ilavesi yaptık. Şu an su ile ilgili etüt çalışmalarımız devam etmekte. Bu işler için İzmir’den bir ekip çağırdık. Karacasu beldesinin mücavir alanlarını komple tarattık. Maliyet bu işlerde oldukça yüksek ancak biz en kısa mesafe tespiti yaptığımız yerden suyu getirip, mevcut olan su sıkıntısını tamamen bitireceğiz.

 

 ‘’Asfaltlanmayan yer yok’’

 

Bu sene üç km. asfaltlama çalışması yaptık. Ara sokaklarımız dahil asfaltlanmamış yol yoktur. Yarenler mevkii ve Çifteköprüler ile Termal Sitelerine giriş ve ara sokaklarda asfalt olmayan yerlere asfalt attık, diğer yerleri de bordör taşla döşedik. Altyapı çalışmalarımız hızla devam etmekte

 

‘’Döner kavşak Karayolları’nın sorumluluğunda’’

 

Altyapı derken, döner kavşak sorunumuz var. Karayolları bu işin sorumlusudur. Bu mevcut olan alan Karayolları’na aittir ancak biz resmi olan kanaldan her türlü girişimimizi, her türlü yazışmalarımızı ve birebir görüşmelerimizi yaptık. Sonuç olarak ölçüm elemanlarını getirttik. Buranın tekrar ihalesi yapıldı ve neticelendirildi. 2012 yılı içerisinde bunun çözümlenmesi için uğraşıyoruz. Ancak yeni yılın, 2013’ün ilk aylarına belki sarkabilir bu çalışmanın neticelenmesi. Amacımız en kısa sürede bu kavşak işini bitirebilmek. Karayolları ile bu sebeple sürekli temas halindeyiz.

 

 

‘’Çöplerimiz haftanın 5 buçuk günü toplanıyor’’

 

Beldemizin çöp toplama işi haftanın tam 5 buçuk günü gerçekleştirilmektedir. Düzenli olarak belediyemiz görevli çalışanlarınca toplanmaktadır. Halkımızdan ufak bir isteğimiz vardır, o da çevre temizliğine verecekleri önemdir. Halkımızla birlikte beldemiz temizlik açısından örnek bir yer olacaktır diye umuyorum. Ayrıca her hafta bir gün olarak da moloz toplama işlemi belediyemizce gerçekleştirilmektedir. Bu konuda vatandaşlarımız her türlü talep ve şikayetlerini direkt olarak bana bildirebilirler.

 

‘’İçkiyi yasaklayıp Tekel bayilerini kaldıracağım demedim’’

 

Üzülerek bazı yerel basında çıkan haberleri izliyorum. Tekel bayilerini kaldırıp içki içilmesini yasaklayacağım diye bir şey söylemedim basına… Nasıl Bolu Belediyesi’nin projelerinde içki içilen eğlence mekânlarının başka bir alana taşıması olayı varsa biz de beldemizde böyle ayrı bir alana içki içilebilen mekânları, tekel büfelerini taşıma projemiz var. Kimsenin özgürce hareket etmesini kısıtlamaya kalkmamız söz konusu değildir. Sadece düşüncemiz bu tür mekanları belli bir alanda toplamak, daha düzenli, daha huzurlu, daha yaşanabilir modern alanlar yaratmaktır. Benim ağzımdan çıkmayan haberlere kimsenin itibar etmemesini beklerim.

 

‘’2013 yılı çok hareketli olacak’’

 

2013 yılı oldukça hareketli geçecek tahminimize göre. Sağlık Bakanlığı’nca bölgemizde yapılacak olan ‘’Rehabilitasyon hastanesi’’nin projelendirilmesi ve yaptırımı için her türlü işlemi bitirilmiştir. İnşallah ilkbaharda da temeli atılacak ve çok kısa bir sürede faaliyete geçirilecek. Yarenler mevkiinde Hizmet Turizmi tarafından 7 katlı yapılması planlanan turistik otel ile ilgili her türlü işlem bitti onun da temeli bahar ayında atılacak ve inşaatı başlayacak. 5 yıldızlı olacak olan bu turistik otel hem turizm açısından hem de yaratacağı istihdam açısından bölgemize oldukça canlılık kazandıracak. Eminim ki bu otel sayesinde Karacasu’ya büyük bir turizm potansiyeli de sağlanmış olacak, bizlerde hep birlikte bu başarının mutluluğunu yaşayacağız. Ayrıca büyük taşeron firmalarla bire bir olarak teşvik edici görüşmelerimiz sürmekte. Bunun neticesinde Karacasu’ya yeni projelerle turizm alanlarının kazandırılması için olumlu sonuçlar elde etmekteyiz.

 

‘’Alaaddin Yılmaz’a ve ekibine çok teşekkürler…’’

 

Bolu Belediye Başkanımız Sn. Alaaddin Yılmaz’ın bizlere vermiş olduğu destekleri için buradan minnettarlığımızı bildirmeyi bir borç biliyorum. Her zaman destek oldu bizlere. Ufak bir örnek ise; Bolu ile olan çift yol bağlantımızdır. İlerleyen zaman diliminde bunun ne kadar büyük bir hizmet olduğu anlaşılacaktır. Ayrıca bizlere her sıkıntılı olduğumuz anlarda yardımlarını esirgemeyen, her aradığımızda olumlu cevap veren Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Mücahit Engin’e de şükranlarımı sunuyorum. Bolu Belediyesi çalışanlarına da gazeteniz vasıtasıyla ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum. Desteklerinin devamı bizlere her zaman güç verecektir.

 

‘’Bütçemiz çok kısıtlı…’’

 

Gönlümden geçen en büyük arzumu ve Karacasu için hayallerimi bütçemizin çok kısıtlı olması engelliyor. Hayal etmek, başarmanın yarısıdır düşüncesiyle bütçemizin artması en büyük dileğim. Çünkü bu bütçe meselesi bazı yapmak istediğimiz projeleri tıkıyor. Bütçemiz artmış olsa bizler de Karacasu için çok daha farklı projelerimizi hayata geçirebileceğiz. Ben Karacasu Belediye Başkanı olarak, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın yapmış olduğu çalışmaları alkışlamakta ve göstermiş olduğu performansı takdirle karşılamakta ve savunmaktayım. Bu vesileyle hem kendisine tekrar teşekkür ediyor, hem de yolu açık olsun diyorum..Bana bu şekilde bir röportaj ortamı sağladığınız için de Olay Gazetesi’ne de ayrıca teşekkür ediyor, tüm çalışan personeline de basın alanında başarılar dileyerek saygılarımı sunuyorum.’’Karacasu Belediye Başkanı’na bizler de çalışmaları ile ilgili başarılar diliyor, göstermiş olduğu misafirperverliğine ve nezaketine teşekkür ederek makamından ayrılıp gazetemizin yolunu tutuyoruz. Onun da yolu açık olsun.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128