İDDİALAR DOĞRUYSA ERCOŞKUN ÇİZMEYİ AŞTI…

FETÖ/PDY operasyonları kapsamında yürütülen soruşturmalarda Bolu’da gözaltına alınan Mücahit Kutlu için kefil olduğunu dile getirdikten sonra tepki alan AKP Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun hakkında “yok artık” denilecek bir iddia ortaya çıktı.

İDDİALAR DOĞRUYSA ERCOŞKUN ÇİZMEYİ AŞTI…

HABER: FARUK ÇİDEM

15 Temmuz’da FETÖ/PDY mensubu askerlerin darbe girişiminin bertaraf edilmesinin ardından milyonlarca insan 23 gündür bulundukları illerde demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyorlar.

Bolu’da da darbe girişiminin atlatılmasının ardından Bolu Belediye Meclisi kararıyla adı Demokrasi Meydanı olan Bolu Belediyesi önündeki alanda binlerce insan nöbet tutarken çok sayıda kurum nöbet tutan vatandaşlara yiyecek ve içecek ikramı yaparak görevlerini yerine getiriyorlar.

Demokrasi nöbetine ilk günden itibaren destek veren Bolu Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü personelleri ile AKP Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun arasında önceki gece hoş olmayan olaylar yaşandığı iddia ediliyor.

Olaya şahit olanların anlattıklarına göre; AKP Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un danışmanlığını yapan Soner Gümüş, Gençlik ve Spor Müdürlüğü personeli M.Y.’den sandalye istiyor. M.Y. ise Gümüş’e sandalye olmadığı için veremeyeceğini söylüyor. Danışman Gümüş’ün kendisinin vekilin danışmanı olduğunu söylemediği halde M.Y.’den  ısrarla sandalye istemesine karşın Gençlik Spor Müdürlüğü personeli sandalye vermeyince olay yerine vekil Ali Ercoşkun geliyor. Kendisine sandalye verilmemesine sinirlenen Ercoşkun, kurum müdürünü de yanına çağırarak M.Y.’ye ağza alınmayacak küfürler ediyor.

Sonrasında M.Y. katlı otoparkın karşısındaki tuvaletlerin yanına doğru uzaklaşırken, vekil ve yanında bulunan 5 kişi tarafından sıkıştırıldığı, sözlü ve boğazı sıkılarak tehdit edildiği de iddialar arasında.

“İNANMAK İSTEMİYORUM”

Yaşandığı iddia edilen bu olaydan haberi olup olmadığını sorduğumuz Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Böyle bir olayın yaşanıp yaşanmadığı hakkında bir bilgim yok ama söylenenlere inanmak da istemiyorum. Çünkü 23 gündür demokrasi meydanında insanlarımıza sabahın erken saatlerine kadar yardımcı olan kişileri bizlerin sırtında taşıması gerekir. İnşallah böyle bir olay yaşanmamıştır, aksi taktirde çok üzülürüm” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2016, 17:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 4 yıl Önce

23 üç gündür meydanlarda hızmet eden bir görevliye yaplan hakaret bir millet vekiline yakismıyor

vatandaş
vatandaş - 4 yıl Önce

cumhurbaşkanımızı sayesınde kendını bırsey sananlar

Meydan
Meydan - 4 yıl Önce

ali bey omurgalı bir syasetçidir. amaç spekülasyonla onu yıpratmak. kimlerin tezgahı olduguda haberi okuyanlarca anlaşılacaktır.

bu bır gercek
bu bır gercek - 4 yıl Önce

ali bey bir cakalı lafına bakmamalı birvekıle yakısmıyan olay bende oy vermış bırsıyın

Adil Sözlü
Adil Sözlü - 4 yıl Önce

milletvekilimiz sayın ali ercoşkun partisine mensup sıkıntılı kişilerle gayet iyi bir diyalogla görevini yapmaktadır. bu grühun ne olduğunu ve ali beyin ne olduğunu bildikten sonra sorun yok diye bakmak lazım.

uğur karanfil
uğur karanfil - 4 yıl Önce

bir vekilin daha hhakkında kara vrilmemiş bir şahıs için ben ona kefilim demesini dğoru bulmuyooorum.

vatandas
vatandas - 4 yıl Önce

bir millet vekıl şu ortamda demokres löbetinde görev yapan vatandasın bogazına sarılan veogörev o ınsaların oylarıla gemıştır alıye yakısmıyan bır davranıstı yanında beş altı korumasıla cok ayıptır kınıyor

SIRADAKİ HABER