İdealist ressam Çılgın kaymakam

Bolu’nun Seben ilçesi uzun zamandır özlemini duyduğu iki isme kavuştu. Bunlardan biri idealist ressam Mehmet Alağöz, diğeri ise çılgın kaymakam Alper Balcı   Seyfi Alp/Seben   UZUN yıllar Almanya’da...

İdealist ressam Çılgın kaymakam

Bolu’nun Seben ilçesi uzun zamandır özlemini duyduğu iki isme kavuştu. Bunlardan biri idealist ressam Mehmet Alağöz, diğeri ise çılgın kaymakam Alper Balcı

 

Seyfi Alp/Seben

 

UZUN yıllar Almanya’da ressamlık yaptıktan sonra Bolu’ya dönen ressam Mehmet Alagöz ile Seben Kaymakamı Alper Balcı, unutulan topraklara hizmet götürmek için el ele verdi.

Fırsat buldukça doğup büyüdüğü Seben İlçesi’ne giden ressam Mehmet Alagöz, “Başlangıçta bir hayal olan çalışmaların elle tutulur hale gelmesinde Seben’in şimdiki kaymakamı Alper beyin büyük katkısı var. Her konuda anlaşıyoruz. Bu kaymakam Sebenimiz için büyük bir şans” dedi.

 

SANAT DANIŞMANI İLAN ETTİ

 

GÜNEYDOĞU’DA uzun süre görev yaptıktan sonra Seben’e kaymakam olarak atanan Alper Balcı, başta ilçenin dışarıda olan evlatlarıyla sağlıklı diyalog olmak üzere önemli çalışmalar yapmak istediğini belirterek, “Ressam Mehmet Alagöz bey, bu ilçe için önemli bir marka. Kendisini sanat danışmanım ilan ediyorum. Seben’in ilçe dışında olan evlatları doğup büyüdükleri topraklara daha iyi sahip çıkarsa, bir iki yıl içinde büyük başarılara imza atarız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128