İGM Toplantıları start alıyor

İl Genel Meclisi Temmuz Ayı toplantıları 01 Temmuz Pazartesi günü saat 10.00’da İl Özel İdaresi’nde bulunan İl Genel Meclisi toplantı salonunda başlayacak.

İGM Toplantıları start alıyor
 İl Genel Meclisi Temmuz Ayı toplantıları başlıyor.01 Temmuz Pazartesi günü İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu’nun başkanlığında gerçekleşecek toplantıların ilk oturumunda, Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğine 150 bin TL ödenek aktarılması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonundan gelecek rapor görüşülecek. Mengen İlçesi Kuzgöl Köyünde Mehmet Ali Kurtçu’ya ait tapu tahsis belgesinin kesin tapuya çevrilmesi maddesinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından İl özel İdaresi’ne bir adet damperli kamyon satın alınmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonundan gelecek rapor görüşülecek.

02 Temmuz Salı günü; meclis gündeminde 3 madde görüşülecek. İlk olarak Göynük ilçesi Himmetoğlu Köyü, yaylabeleni mevkiinde bulunan tapunun 147 ada 121 parsel numarasında kayıtlı taşınmaz için hazırlanan 1/1000 ölçekli Tarımsal hayvancılık amaçlı imar planının onanmasına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelecek rapor görüşülecek. Gerede İlçesi, Danışmentler Köyüne Q=0,18 lt./sn.lik Üççörtenler 1-2 kaynak suyunun içme ve kullanma suyu olarak tahsis edilmesine ilişkin konunun incelenmek üzere Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelecek raporun görüşülmesinin ardından, son olarak Mengen İlçesinde Belediye sorumluluk alanı dışında olan bazı köylerin yol bakım, kar mücadelesi, içme suyu ve kanalizasyon onarım işlerinin Gökçesu Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirilmesi talebi görüşülerek karara bağlanacak.

03 Temmuz Çarşamba günü; İl Genel Meclis üyeleri ilk olarak Bolu Belediyesi tarafından yürütülen İzzet Baysal caddesi Cephe Sağlıklaştırma Projesi kapsamında mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Merkez İlçe İzzet Baysal Caddesinde bulunan iş merkezinin cephe kaplama işine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonundan gelecek raporu görüşecek. Daha sonra Merkez İlçenin içme suyunu sağlayan Gölköy barajının kirlenmesini önlemek amacıyla havzada bulunan köylerin kanalizasyon sistemlerinin kolektör hattına bağlanmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen raporu görüşerek karara bağlayacak.

04 Temmuz Perşembe günü; Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Merkez İlçe Tabaklar Mahallesinde bulunan 317 ada ve 78 parsel numarasında kayıtlı 928 metrekarelik taşınmaz üzerinde bulunan binanın (sinema binası) ne şekilde değerlendirileceği konusu görüşülecek. Konuyla ilgili Eğitim ve Sosyal Hizmetler Komisyonundan gelecek rapor görüşülerek karara bağlanacak.İl Genel Meclisi Temmuz Ayı toplantılarının son gününde ise kira süreleri 30.06.2013 tarihinde sona erecek Abant Tabiat Parkında bulunan dinlenme evlerinin, kira süresinin uzatılmasına ilişkin Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonundan gelecek rapor görüşülerek karara bağlanacak. 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2013, 22:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124