“İhbarda bulunuyorum” “Belediye ve BTSO’yu göreve çağırıyorum”

Bolu Bakkallar Şekerciler ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Selahattin Ayen, Bolu Olay Gazetesine yaptığı özel açıklamada, ilimizde faaliyet gösteren ulusal marketlerin bir çoğununu kayıt dışı olduğunu, hatta bazı marketlerin Belediyeden ruhsatsız olduğunu belirterek BTSO ve Belediyeye ihbarda bulunarak gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

 “İhbarda bulunuyorum” “Belediye ve BTSO’yu göreve çağırıyorum”

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

 

Ayen açıklamasını şöyle sürdürdü; “Ulusal ve yerel marketlerin elimizde isim isim istatiksel rakamlar olarak var.  şu anda en çok mağaza zinciri BİM ve A101'dir. Fakat orada da ilginç şeyler ortaya çıkmaktadır. Şimdi biliyorsunuz büyük marketler şehirlere yerleşirken o şehrin Ticaret ve Sanayi Odalarına büyük mükellef oldukları için kayıt olmaları gerekir ve ben burada faaliyetimi sürdürüyorum demesi gerekir. Çok ilginçtir ki öyle ulusal marketler var ki sayıları on beş ile yirmiye yaklaşmış, Ticaret odalarına gittiğiniz zaman bunun dört beş tanesinin kayıtlı olduğunu diğerlerinin de kayıt dışı olduğunu görürsünüz” dedi.

 

Ayen konu hakkında ihbarda da bulunduğunu belirterek; “Biz burada otururken bunları gelişi güzel söyleme şansımız yoktur. Ama Ticaret odalarına bunu sorduğunuz zaman maalesef böyle olduğunu görüyorsunuz. Neden yaptıklarını düşünüyorsunuz ve düşündüğünüz zaman bunların birtakım masraflardan kaçtıklarını çünkü kayıtlı oldukları zaman onlarla işlem yapacaklar. Ama bakıyorsunuz daha önce kayıt oldukları yerin evraklarıyla bu işleri yürüttüklerine şahit oluyorsunuz. Bu durumu şehrimizi yönetenleri tarafından irdelenmesi için ihbarda bulunuyorum. Biz veya Ticaret odası bu kayıtları saklayacak durumu yok, bunların hepsi Bakanlığın sayfalarında, ticaret odalarının sayfalarında kayıtlıdır” dedi.

 

BOLU KAÇ TANE ULUSAL VE YEREL MARKET VAR

 

Bolu marketler bakımından ve nüfus oranına göre Türkiye’de ilk sırayı alırken, ilimizde; 15 adet BİM, 15 adet A 101, 2 adet MAKRO, Başgimpa 4, Kiler 4, Migros 4, Şok 1, Birlik Tüketim 1, Bizimoptan 1, ADESE 5 ve Kipa 1 ulusal bazda işletme olurken, yerel bazda ise Nuhmar’ın 12, Savcılar’ın 7, Avantaj’ın 5 tane şubesi bulunmakta.  

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2014, 17:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖZ BOLULU
ÖZ BOLULU - 7 yıl Önce

sayınj başkan adama sormazlarmı şimdiye kadar neredeydin diye yenimi ögrendin bunları küçük esnaf can çekişiyor sen yenice basın açıklaması yapıyorsun oturupda esnafa mesaj çekecene borçlarınızı ödeyindiyecene şöyle gez esnafın sorunlarını dinle bunlar aidatını ödeyemiyor diye düşün bunların hesap vermesi var sayın başkan diger ilere gid oradaniye ulusal market az burada çok düşün başkan açılış açılışlara bak başkaan kendine sor ben esnaf arkadaşlar için ne yaptım diye yoksa ookoltu meşkul etme miletin hakını yeme

ADMİN
ADMİN - 7 yıl Önce

sayin başkan siz zurnanin son deliği bile değilsiniz esnaf odasini kim dinler siz sadece küçük esnafi kandirirsiniz

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124