İHH 100 yetime Yardım edecek

İHH İnsani yardım vakfı Bolu Şube Başkanı Fethi Sarımsakçı, ilk hedeflerinin Bolu'da yaşayan 100 yetime ulaşarak yardım etmek olduğunu ifade etti.  İHH İnsani yardım vakfı Bolu Şubesi yönetim kurulu ve üyeleri,...

İHH 100 yetime Yardım edecek

İHH İnsani yardım vakfı Bolu Şube Başkanı Fethi Sarımsakçı, ilk hedeflerinin Bolu'da yaşayan 100 yetime ulaşarak yardım etmek olduğunu ifade etti. 

İHH İnsani yardım vakfı Bolu Şubesi yönetim kurulu ve üyeleri, bir restaurantta kahvaltı yaparak, Yetim Destekleme İstişare Toplantısı düzenledi. Çok sayıda üyenin katıldığı toplantıda açıklama yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Bolu Şube Başkanı Fethi Sarımsakçı, yetimlere yönelik çalışmaların daha verimli hale getirmek ve ihtiyacı olan yetimlerin nasıl tespit edileceğini konuşmak için bir araya geldiklerini dile getirdi.Konu ile ilgili olarak İHH Ankara Şubesi yetkililerinin de toplantıya katılarak kendi tecrübelerini anlatacağını kaydeden Sarımsakçı, ''İlk hedefimiz Bolu'da yaşayan 100 yetime ulaşmak ve yardım etmek. Bizim hedef kitlemiz Bolu içindeki yetimlerimiz. Bize genel başkanımızın söylediği şu; 'Kendi ilinde 100 yetime bakmadıktan sonra yurt dışından yetim istemeyin'. Bizde şu anda Bolu'da 25-30 civarı yetime yardım yapıyoruz. Bu çalışmalarla yetim sayımızı çoğaltacağız. Yetimlere ulaşma yollarını araştıracağız. Bunu 100'e tamamlamak amacındayız'' diye konuştu. Sarımsakçı yetimlere yönelik yapılan yardım çalışmalarının içeriği hakkında da bilgi vererek, ''Yetimlere yönelik düzenli olarak her ay aidat sistemi ile ödeme yapıyoruz. Okul zamanı kırtasiye ve okul elbisesi ve ayakkabı yardımında bulunuyoruz. Belli dönemlerde gıda kolisi dağıtıyoruz. Kurban Bayramı'nda kurban eti dağıtımı oluyor. Kışın ise kömür ve yakacak ihtiyaçlarını temin ediyoruz. Bunun yanında evlerinde eksik eşyalarının teminini yapıyoruz. Yani bizden ne talepleri olursa onları yetimlerimize temin ediyoruz.''dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124