İHH Yetim Dayanışma Günleri başlıyor

Bolu –İHH bu yıl altıncısını düzenleyecekleri Yetim dayanışma günlerini başlatacaklarını açıkladı. Konuyla ilgili Bolu-İHH Yetim Birimi Başkanı Mustafa Cesaretli yazılı bir basın açıklaması yaptı. Cesaretli; “Yetim bir çocuğu gönül dolusu güldürenlere, onu bağrına basıp ‘bir evladım da sensin’ diyenlere selam olsun” dedi.

İHH Yetim Dayanışma Günleri başlıyor

Yaptığı yazılı açıklamada Cesaretli şunları söyledi; “ Ankara’da, Şanlıurfa’da, Trabzon’da, İstanbul’da, Bolu’da yaşadığı halde Sri Lanka’da, Filistin’de, Suriye’de, Bosna’da, Filipinler ve Haiti’de yetim bir çocuğa “bir gülüşün dünyalara bedel” diyenlere selam olsun! İHH İnsani Yardım Vakfı olarak altıncı kez düzenlediğimiz Yetim Dayanışma Günleri programı ile yetim yavrularımızın aşkıyla doğuya, batıya, kuzey ve güneye yeniden iyilik seferlerine başlıyoruz. Biliyoruz ki gönlümüzün genişliği ile ufkumuzun derinliği aynı ve bu alanda tüm mesafeler yok oluyor. Eğitim, sağlık, kültürel destek, sosyal yardım ve kalkınma projeleri ile dünyanın 45 farklı ülkesinde 273’ü Türkiye’de olmak üzere 636 proje ile yetimlerimize Yetim Dayanışma Günlerinde 1 mart - 31 mayıs tarihleri arasında ulaşmayı hedefliyoruz. 12 bine yakını Türkiye’nin 75 farklı şehrinde olmak üzere dünyanın 56 ülkesinde 80 bin yetim çocuğu Yetim Sponsorluk Sistemi ile sürekli destek kapsamına alan ve dünyanın 100’ü aşkın ülkesinde 800 bine yakın yetime dönemsel destekler sunan, 27 yetimhanede 2.200’ü aşkın yetimi üniversite tahsillerinin sonuna kadar takip eden İHH İnsani Yardım Vakfı, Yetim Dayanışma Günleri programı ile yeniden siz kıymetli hayırseverler ile dünyanın en güzel çiçeklerini, yetim yavrularımızı bir araya getiriyor” dedi.

“YETİME KEFİL OLANA ALLAH (CC) DA KEFİLDİR”

Açıklamasının devamında Cesaretli; “ Yetim Dayanışma Günleri programlarına Türkiye’de bulunan akademisyenler, siyasiler, STK yetkilileri, sosyal hizmetler alanından uzmanlar, doktor ve avukatlar, çeşitli medya organlarından basın mensupları, her meslek gurubundan gönüllüler, İHH yetkilileri ile birlikte katılım gösterecekler.  Bizzat yetim çocuklara temas edilerek gerçekleştirilmesi planlanan programlarda yetim çocukların yaşadıkları ülkelerdeki sorunları dünyaya duyurma, hem de yetim çocuklarla ilgili daha planlı ve sistemli destek projelerinin devletler nezdinde de hayata geçirilebilmesi için vesile olacak inşallah. Yetime kefil olana Allah (cc) da kefildir. Efendimiz (sav)’in bize anlattığı gibi yetim yavrularımızın başlarını okşayanlara sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye söyledi.

BOLU- İHH ARAKAN VE SUDAN’DA ÇALIŞMALARA KATILACAK

Son olarak  Yetim Dayanışma Günleri Programının Uygulanacağı Ülkeleri ve Bolu’da yapılması planlanan etkinlikleri açıklayan Cesaretli; “Yetim Dayanışma Günleri Programını uygulayacağımız ülkeler,  Ortadoğu’da Filistin, Suriye, Yemen, Irak, Lübnan, Türkiye Afrika’da, Burkina Faso, Etiyopya, Eritre, Kenya, Moritanya, Somali, Sudan, Tanzanya, Tunus, Uganda, Çad, Gana, Mısır, Ruanda, Nijer, Sierra Leone, Zimbabve, Asya’da, Afganistan, Myanmar/Arakan, Bangladeş, Hindistan, Endonezya/Açe, Filipinler/Moro,  Pakistan, Keşmir, İran, Tayland/Patani, Sri Lanka, Nepal, Kazakistan, Kırgızistan Balkanlar’da, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Makedonya, Karadağ, Sancak, Kafkasya’da, Azerbaycan, Çeçenistan, Gürcistan’tır.  Bolu- İHH Yetim Birimi olarak bizzat Arakan ve Sudan’da çalışmalara katılacağız. Bolu’da ise bu etkinlik çerçevesinde yapmak istediklerimiz şunlar, Mart ayı sonunda ‘Yetimler Hatıra Ormanı’ Etkinliği, Nisan ve mayıs aylarında Bolu Belediyemizin desteği ile Çanakkale, Ankara ve İstanbul’a yetimlerimiz ve ailelerinin katılımıyla kültür gezisi Yetim ailelerimizden gerekli olanlarının evlerinin tadilattan geçirilmesi ve eksiklerinin giderilmesi, Yetimlerimizle sinema etkinliği, doğa yürüyüşü ve piknik, Yetim ailelerimiz ve sponsorlarımızın katılımıyla Aladağ’da piknik ve uçurtma şenliği, Karne sevinçlerini paylaşmak için karne şenliğidir” diye açıkladı. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2016, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128