İka gibi değerler kolay yetişmiyor

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz İzzet Baysal Devlet Hastanesi eski Başhekimi Operatör Doktor Hüseyin İka’yı ziyaret etti. Yılmaz; “Önemli olan bir yerde görev yapmak değil, iz bırakmak. Herkes her türlü...

İka gibi değerler kolay yetişmiyor

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz İzzet Baysal Devlet Hastanesi eski Başhekimi Operatör Doktor Hüseyin İka’yı ziyaret etti. Yılmaz; “Önemli olan bir yerde görev yapmak değil, iz bırakmak. Herkes her türlü görevde olabilir ama görevden ayrıldığı zaman orada bir iz bırakabilmeli. Ben Hüseyin beyin iz bırakan bir yönetici olduğuna yürekten inanıyorum.” Dedi.

 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İzzet Baysal Devlet Hastanesi eski Başhekimi Operatör Doktor Hüseyin İka’yı Köroğlu Ünitesi’nde bulunan Genel Cerrahi Polikliniği’nde ziyaret etti. Nezaket ziyareti esnasında açıklama yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz eski Başhekim Hüseyin İka’dan övgüyle bahsederek, “Hüseyin bey bana göre Bolu’da yetişen bürokratlar içerisinde çok az kişiye nasip olan başarılı işlere imza atmış birisidir” dedi. Türkiye’de en çok sıkıntı çekilen konunun yetişmiş eleman sıkıntısı olduğunu vurgulayarak konuşmasını sürdüren Yılmaz, “ Ülkemizde tüm idarecilerimiz yetişmiş eleman bulmakta zorlanırlar. Bolu'da da yetişmiş eleman sayımız çok azdır. Bolulu olup da şehrimize bürokrat olmuş ve işini hakkıyla yapabilen insan sayımız da çok fazla değildir. Bolu'da yetişen bürokratlar içerisinde bana göre en başarılı olan isimlerden birisi eski Başhekimimiz Hüseyin İka’dır. İşi ile evli 2 bürokratımız var hastanede. Bir tanesi Hüseyin beydi. Şu anda Hüseyin Bey görevden alınmış durumda. Bunun verdiği üzüntüyü ve ezikliği yaşayarak kendisi ziyarete geldim. Çünkü kendisi hem Kızılay Başkanı, hem Başhekim olması sebebiyle ekonomik olarak ulaşamadığımız, belediyenin imkânlarının yetmediği konularda Kızılay vasıtasıyla ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak hiç bir problem olmadan müthiş bir gayret ve zevkle çalışıyorduk, Bolu'daki büyük bir açığı beraberce kapatıyorduk. Böylesine gayretli ve yetişmiş birisini kaybetmenin hüznü içerisindeyim. Mahalli politikalar yüzünden sıkıntılar yaşanabiliyor. Önemli olan bir yerde görev yapmak değil, iz bırakmak. Herkes her türlü görevde olabilir ama görevden ayrıldığı zaman orada bir iz bırakabilmeli. Ben Hüseyin beyin iz bırakan bir yönetici olduğuna yürekten inanıyorum. Hüseyin beyin yaşı çok genç ve önünde çok uzun bir zaman var. Bolu ondan çok daha farklı konularda istifade etmesini bilecektir. Üzülmemesini temenni etmek için buradayım. Her zaman yanında olduğumu söylemek için buradayım. Allah Bolumuz da ve Türkiye'de Hüseyin beylerin sayısını artırsın” diye konuştu.

   

“Bulunduğum durumu bir kayıp olarak görmüyorum”

 

    Genel Cerrah Op. Dr. Hüseyin İka da ziyaretten büyük bir memnunluk duyduğunu belirterek " Başkanımızın ziyaretinde dolayı çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. İdarecilik hayatımda en rahat çalıştığım büyüklerimden bir tanesiydi. Bizler Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’la çalışırken hem kendimizi güvende hissettik, hem de yaptığımız işlerden sonuna kadar haz aldık. Mevcut bulunduğum durumu benim için kayıp değil, bir kazancın başlangıcı olarak görüyorum. Mesleki anlamda yapılacak her şey hizmettir. Bu topraklar bizim olduğu gibi, bu kurum da bizim. Buraya hizmet etme borcumuz var. İstediğim bundan sonra bizzat takip edeceğim liyakat sahibi insanların her hangi bir yanlışa düşmeden işlerini ve görevlerini yerine getirmeleridir. Ben buna dikkat ettim. İnsanların da buna dikkat etmesini sağlayacağım. Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’a ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu. Öte yandan İka gazetecilerin soruları üzerine devlet memuru olduğunu hatırlatarak izin almadan her hangi bir açıklama yapmasının söz konusu olamayacağını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128