İka söylentilere son noktayı koydu

Bolu Belediye Başkan Yardımcılığından ve Belediye meclis üyeliğinden istifa ettikten sonra Bolu kamuoyunda uzun süre AKP'den Milletvekili aday adayı olup olmayacağı konuşulan Hüseyin İka son noktayı koydu. İka Ak parti İl binasında düzenlediği basın toplantısıyla Milletvekili aday adaylığı için hazırladığı başvuru dosyasını AKP İL Başkanı Yüksel Coşkunyürek'e teslim etti. Basın toplantısına Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AKP Merkez İlçe Başkanı Adil Esen, AKP Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın, Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, Bolu Ziraat Odası Başkanı Hakkı Fidan, AKP İl Teşkilatı ve AKP Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

 İka söylentilere son noktayı koydu

Haber: Semih BAYKAL

Basın toplantısında ilk olarak konuşan AKP İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Rabbim sonucunu hayır eylesin diyerek şunları söyledi; "Malum 2015 yılı seçimleri arifesin de aday adaylık müracaatları günlerini yaşıyoruz. İki gündür partimize aday adayları müracaatlarını yapıyorlar. Bugünde Bolu kamuoyunun yakından tanıdığı, uzun yıllardır Bolu'da hizmet veren ve bugüne kadar yaptığı çalışmalarla da Bolu'nun her kesiminden  takdir toplamış, en son Belediye Meclis üyeliğimizi ve Belediye Başkan Yardımcılığımızı yapan Dr. Hüseyin İka bey partimize müracaat ederek Aday adaylığını sunmak için şu anda burada aramızdadır. Ben öncelikle kendisini tebrik ediyorum. Ak Parti'deki hizmet kervanında bende varım demesi ve Bolu'ya, ülkeye hizmette bende varım demesi onun bu meseleye bakış açısını göstermektedir. Rabbim niyetlerine göre sonucunu hayırlı eylesin. Bu bir nasip meselesidir. Eğer nasibin de varsa Milletvekili olarak da Bolu'muza hizmet etmeye devam edecektir. Burada Ak Parti olarak bizim Bolu'daki genel bakışımız ve genel çalışmalarımız Bolu'dan Türkiye'nin istikrarına en büyük desteği vermek. Bunun içinde Bolu'dan bizim mutlaka 3 tane Milletvekilimizin üçünde alacak şekilde çalışmalarımızı yürütmemiz gerekiyor" diye söyledi.

"İNŞALLAH ADAY OLUR"

Coşkunyürek'ten sonra konuşan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz şunları ifade etti; "Tabi genel başkanımız genel bir değerlendirme yaptı. Bizim ki biraz özel olacak. Çünkü Bolu'nun yetiştirdiği, sevdiği ve gelecek vadeden çok önemli bir kardeşimiz geçtiğimiz dönem Belediye seçimlerin de bize çok büyük destek verdi ve Belediye seçimlerinin neticesinde de Belediye Meclis üyeliğini aldı ve Belediye Başkan Yardımcılığı döneminde de bize büyük güç, kuvvet verdi. Şu an kendisi Milletvekilliği için aday adaylığı müracaatını  yaptı. Bende kendisini son derece kutladım. Hüseyin beyin Milletvekili olması Bolu'nun temsili noktasında çok da duyarlı. Aynı zamanda Belediye Meclis Üyeliğinden Milletvekili olursa Bolu'daki Belediye çalışmalarının Ankara da takibi konusunda çok da duyarlı olacağını düşünerek cani gönülden onun önünü açılmasını arzu ediyorum. İnşallah aday olur. İnşallah kazanır. İnşallah Bolumuz da  yetiştirdiği önemli bir ferdinin Meclis de kendisini temsil konusunda çok daha duyarlı ve gayretli bir temsilcisini Ankara'ya gönderir. Tabi siyaset uzun bir yolculuk, bu sefer netice alırsa bizimle beraber çok yoğun Bolu'nun geleceğiyle ilgili çalışacağı için ben gurur duyarım hem de çok arzularım. Ola ki bir terslik olur aday olamazsa daha önün de çok uzun bir zaman var, bu zaman zarfında da mutlaka Bolu'nun geleceğinde söz sahibi olmasını arzu ettiğim bir kardeşimdir. İnşallah beraber Ankara'da görev yaparak çalışmayı bize nasip eder" diye ifade etti.

"BU MİLLETE, BU HALKA HİZMET ETMEYİ KUTSAL SAYDIĞIM GÖREVE ADAY OLDUM"

Son olarak Milletvekilliği aday adayı olmasıyla ilgili konuşan İka; "Öncelikle kutsal saydığım bir görevin talipliğini açıklamak üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Kutsal saydığım diyorum, çünkü biz bu millete, bu halka hizmet etmeyi kutsal bir görev olarak algılıyoruz. Daha önce mesleğim gereği bürokrasinin çeşitli alanlarında, sivil toplum örgütlerinde, vakıflarda hizmet vermiş olduğum için hizmet verenin, bu halka hizmetkarlık etmenin keyfini başka vesilelerle almıştım. Ancak geçen yıl siyasete girdiğim de Sayın Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz ile birlikte siyasete girip halkımıza, bölge insanlarımıza hizmet etmenin keyfini almakla birlikte siyasette büyük adımlar atabileceğimizi gördüm. Özellikle son bir yıllık süre içerisinde Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımızla birlikte çok iyi görevlere talip olduk, çok iyi başarılar elde ettik.  Belediye Başkanı Sayın Alaaddin Yılmaz'ın önderliğinde ilimize ve bölgemize büyük katkılar sağladık. Kendisinden, ağabeyliğinden, Belediyeciliğinden, insanlığından ve siyaset adamlığından çok şey öğrendim. Sayın Belediye Başkanımıza ve İl Başkanımıza bende önceki konuşmalarında benimle ilgili söylediklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bizler yaklaşık 10 yıla aşkın süreden beri bu millete, bu bölgeye, mazlumlara hizmet etmeyi ve mazlumların sesi olmaya aday olmuş bir hareketin bir üyesi olarak bu yola çıkmış bulunuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, Sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun bizim önümüze açmış olduğu yolda tüm dava arkadaşlarımızla birlikte bu hizmetleri yapmaya her geçen gün güçlenerek ve ivmelenerek faydalı olmaya talibiz. Bu süreçte benimle birlikte olan, hareket eden, hizmet etme cesaretini ve keyfini benimle birlikte götüren tüm arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 18:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolulu
bolulu - 6 yıl Önce

boşuna aday adayı oldu

Hasan Ali
Hasan Ali - 6 yıl Önce

burda en çok dikkat çekici nokta btso başkanin orada bulunmasi. sen bi̇r stk sin parti̇ gözetmemen lazim. ama si̇yaseti̇de tso ya bulaştirmaman lazim. o zamans si̇zde i̇sti̇fa edi̇n aday adayi olun.

durmuş taşkıran
durmuş taşkıran - 6 yıl Önce

yazıklar oldu sayın ikaya ankara onaylamayacak

zerrin canalp
zerrin canalp - 6 yıl Önce

belediye de ne hizmet verdi ki vekillikte ne verecek ha belediye başkanı ha yardımcısı şehir çöplük içinde memleketin yolları tarla gibi bir sanayi sitesini şehir dışına taşıyamadılar adamlar çıkmış bir de konuşuyorlar insan biraz omurgalı olur ayıp ya utanın.

ebru
ebru - 6 yıl Önce

mazlumların sesi olacağım demiş ya bakıyorsunuz yanındakiler ticaret odası başkanı ,otel sahibi vs destekçisi..olsa olsa ki mümkün değil ama velevki vekil oldu anca zenginlerin sesi olur..sizce?

SIRADAKİ HABER

banner128