İka ve Davarcıoğlu, adaylık için bakın neler dediler!!!

Genel Seçimler yaklaştıkça Bolu Ak Partide de isimleri Milletvekilliği aday adaylığı için isimleri Bolu gündeminde sık sık lanse edilen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’dan sonra Bolu Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin İka ve Emine Davarcıoğlu ile Bolu Olay Gazetesi olarak özel röportaj yaptık. Hüseyin İka, kendisine Ak Partiden Milletvekilliği adaylığı için teklif yapıldığını inkar etmeyerek, kesin kararını Pazartesi günü vereceğini dile getirirken Emine Davarcıoğlu’da, kendisine teklif yapıldığını belirterek, “Bolu’da ilk kadın milletvekili olmamı zaman gösterecek” diyerek iki isminde adaylık konusunda yeşil ışık yaktılar. Başkan Yardımcıları İka ve Davarcıoğlu ile yaptığımız özel röportajda konuşmaları birebir aynen yayınlıyoruz.

 İka ve Davarcıoğlu, adaylık için bakın neler dediler!!!

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN – Semih BAYKAL

 

Hüseyin İka; “Kararı Pazartesi vereceğim”

“Bu konuda henüz verilmiş bir karar yok. Böyle bir karar verilecekse bu benim şahsi kararım olmayacaktır. Yakın çevremin, ailemin, eşimin, dostumun ortak kararı olacaktır. Bu konuda istişarelerim devam ediyor. İstişare kültürüne de inanırım. Onun sonrasında bir karar vereceğim. Bu kararım büyük ihtimalle hafta başında netleşmiş olacak. Şu an karar verme dönemindeyiz. Hangisi uygun olur? Bu kulvarda Bolu'ya hizmet edebilir miyim? Onun değerlendirmesinin şu anda yapıyoruz. Arkadaşlarımızla, eşimizle, dostumuzla, ailemizle istişare halindeyiz ve ona göre bir karar vereceğiz. Şu an Başkanımızla bu konuyu görüşmedim. Zaten Başkanımızın onayı olmadan böyle bir noktaya çıkış olmaz. Alaaddin Başkanımızla da hafta sonu bu konuyu masaya yatırır ona göre bir karar veririz. Ama önemli olan hangi kulvar da ne tip bir hizmetin bu şehre verileceği noktasıdır.”

 Emine Davarcıoğlu; “Bolu’da ilk kadın milletvekili olmamı zaman gösterecek”

 “Kaderin bana çizdiği yolda yürümeyi tercih ederim. Kaderim de böyle bir şey varsa, insanlarda beni buna layık görürlerse her işi kapasitem dahilinde en iyi şekilde yaptığım gibi o işi de yapabilirim. Ama ben bu işimde mutluyum. Başkanımın dediği gibi önümüzde yapacağımız çok şeyler var. Onun için zaman ne gösterecek bakacağız. Ama ben şu an belediyedeyim. Bana milletvekili aday adayı olmam için teklif geldi. Sıra çok önemli değil. Ben birazda sitemkar konuşmak istiyorum. Hanımlara hiçbir zaman birinci ve ikinci sırayı vermeyeceklerdir. Bu Dünyanın her yerinde böyle sadece Türkiye’de Ak partide değil. Yani camdan engeller her zaman var. Kadına karşı bir şey yok aslında ama erkekler bu piyasada daha çok şanslıdır. Ancak kadınlar her şeyi yapar. Nihayetin de kadınlar siyaseti yapan erkekleri doğuran analardır. Ama ne hikmetse bu konuda erkekler daha şanslı. Ben el attığım işten çok yenilerek çıkmadım. Ama burada tabi ki Başkanımızın düşüncesi çok önemlidir. Yani ben böyle bir kararı almadan önce Başkanımla konuşurum ve daha sonra ailemle konuşurum. Ben hangi kademe de sevdiklerime faydalı olabilir diye düşünüyorum. Tabi sevdiklerim derken ben Bolu'yu seviyorum, farklı bir şehirde yaşamayı asla düşünmüyorum ama kader Allah başka bir yazı yazar ona da bir şey diyemem. Dolayısıyla ben nerede daha faydalı olacaksam Allah bana onu nasip etsin.  Herkesin gönlünde istek vardır. Daha iyi şeyler yapabileceği makamlara gelmek herkesin isteğidir. Bolunun ilk kadın milletvekili olmak bana onur verir. Ben Bolu'nun ilk kadın Belediye Başkan Yardımcısıyım, Bolu'nun ilk kadın Vergi Dairesi Müdür Yardımcısıydım. Hayatımda ilkler var. Bolu’da ilk kadın Milletvekili olmamı da zaman gösterecektir.”

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2015, 20:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cabbar Candemir
Cabbar Candemir - 6 yıl Önce

sayın davarcıoğlu i̇lk kadın vergi dairesi müdür yardımcısı, ilk kadın belediye başkan yardımcısı olmakla övünüyor.milletvekili danışmanı mı olmaya niyetli acaba.sayın ika'ya ise her şey yakışıyor.türk ocağı üyeliği,milliyetçlik ayakları v.s.en unutulmaması gereken ise "bıçak parası almadan" yaptığı ameliyatlar !!!!!!!!!

SIRADAKİ HABER

banner128