İki Farklı Boluspor

Erhan BEYKOZ'un kaleminden...

İki Farklı Boluspor
(ANALİZ)

Son 3 maçını kazanan Boluspor’un frenine genç Altınordu bastı. Zor günleri atlatmaya başladık dediğimiz zamanda, olmadık bir mağlubiyet canımızı sıktı.

Erzurum maçını Elazığ’da haklı galibiyetle bitiren Boluspor, Fuat Hocanın tüm hamlelerine karşılık maçı kaybetmemizi engelleyemedi. Fuat Hoca Erzurum maçının ilk 11’i ile sahaya çıkarak, galibiyet kadrosunu bozmadı ama genç futbolcularımız bu şansı değerlendiremedi. Erzurum maçının en iyisi Burak Asan ile 11 başlayan Fuat Hoca, ancak 38 dakika dayanabildi.

İlk yarıda hiçbir varlık gösteremeyen Boluspor, ikinci yarıya başlar başlamaz rakip sahaya yığıldı. 90 dakika boyunca rakibi sahasına hapseden Boluspor, aldığı risklerle maçı döndürecek pozisyonlar yakaladı ama değerlendiremedi! Fuat Hoca 38. Dakikada iki oyuncumuzu kenara alarak, hocalık kariyerini ortaya koydu. Yapmış olduğu hamlenin doğru olduğunu düşünüyorum.

İlk yarıda birden fazla pozisyona giren Altınordu golleri kaçırırken, dışardan çalınan bir düdükte her iki takım oyuncuları da topu bırakınca, rakip net gol şansından oldu! İlk yarıda sahada olmayan Boluspor’da sadece üç oyuncu ayaktaydı. Her maçta olduğu gibi Peopen, Kaleci Gökhan ve son maçlarda grafiği yükselen Melih dışında kimse yok gibiydi.

İkinci yarıya hızlı başlayan Boluspor, Melih’in ısrarı ile ilk ve tek golüne ulaştı. Golden sonrada sağdan soldan ataklarla rakibi bunaltan Boluspor, rakibin kontra ataklarında açıklar vermek zorunda kaldı. Fuat Hoca maçın son çeyreğinde Vrede’yi Göksu’yla değiştirerek mevcut golcülerden faydalanmak istedi. Son 3 dakikada % 100 yakaladığı 3 pozisyonu kaçıran Boluspor’lu futbolcular taraftarı bunalıma soktu. Özellikle Vrede’nin karşı karşıya kaçırdığı gol, eleştirilerin odağında olan futbolcumuz için çatlak seslerin çıkmasına neden oldu.

Boluspor’da Kaleci Gökhan, Peopen, Melih, İrfan, Akabueze ve Arapi iyi oynarken, oyuna sonradan girenlerden İshak’ın dışındakiler katkı vermediler.

Rakip Altınordu geçtiğimiz sezona karşılık, bu yıl yaş ortalamasını yükseltmiş, belli hedefleri olduğunu saklayarak oynuyor. Aldıkları her topu ayağa ve çok sayıda pas yaparak oynayan Altınordu, sabırla gol pozisyonu aramasına rağmen ikinci yarıda oyundan düştü. Kerim Avcı’nın attığı serbest vuruştaki golde baraj hatası vardı. Topa çok düzgün vuran Kerim Avcı, Kaleci Gökhan’ın müdahalesine rağmen galibiyeti takımına getirdi.

Altınordu karşılaşmasında Fuat hoca kazanmamız için her hamleyi doğru zamanda ve yerinde yaptı. Kulübede yardımcıların, çiçeği burnunda Hakkı Öztabak’ın 4.hakemle gereksiz didişmesi hoş değildi.

Hakem Tugay Numanoğlu sıfır hatayla maçını yönetirken, Yan Hakem Oktay Önge ofsayt pozisyonunu kaçırdı ve rakibin net gol pozisyonu yakalamasına neden oldu.

90 dakika boyunca ve maç sonrası kaybeden futbolcuları tribünlere çağıran taraftarlarımız gösterdikleri centilmenlikten dolayı ve özellikle İzmir Marşıyla gönüllerde taht kurdular.

Sakat futbolcuların çokluğu, tribündeki futbolcuların lakayt davranışları doğru değildir. Aslında futbolcuları şımartan birkaç taraftarımızda kendilerine çeki-düzen vermeleri gerekmez mi?

En kötü görüntünün ise, Vali Sayın Baruş, Başkan Sayın Yılmaz ve Başkan Çarıkçı’nın protokol tribününde önlerinde olan televizyon ekranından Galatasaray maçını izlemeleriydi. Özellikle Başkan Çarıkçı’nın Avrupa’dan yeni gelmesine rağmen takımını merak etmemesine şaşırdım! Çıkış yakalamış, 3 maçını kazanmış Boluspor’a manevi destek vermesi gereken başkanın bu davranışı kendisine yakışmadı. Umarım aynı görüntüyle bir daha karşılaşmayız…

Milli maç sebebiyle 15 gün ara var. Santos ve diğer sakatların sahalar dönmesi için bu şansı iyi kullanmalıyız. Sakatlık uzun süreli ise, yönetim gereğini yerine getirmelidir.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2017, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128