İktidar yakındır!

Bolu’da partililerle bir araya gelen CHP Tekirdağ milletvekili Emre Köprülü ve Edirne Milletvekili Recep Gürkan CHP’nin yapılacak olan ilk yerel ve Genel seçimlerde iktidara geleceğini söylediler. 13 Aralıkta...

İktidar yakındır!

Bolu’da partililerle bir araya gelen CHP Tekirdağ milletvekili Emre Köprülü ve Edirne Milletvekili Recep Gürkan CHP’nin yapılacak olan ilk yerel ve Genel seçimlerde iktidara geleceğini söylediler.

13 Aralıkta Silivri’de gerçekleştirilecek olan duruşmaya katılmak için geldikleri Bolu’da bir basın toplantısı düzenleyen CHP Tekirdağ milletvekili Emre Köprülü ve Edirne Milletvekili Recep Gürkan CHP’nin yapılacak olan ilk  yerel ve Genel seçimlerde iktidara geleceğini öne sürdüler. Bolu'da parti teşkilatı ile bir araya gelen Köprülü ve Gürkan parti olarak dokunulmazlıkların kaldırılmasına karşı olmadıklarını ifade ederek “Bu konudaki görüşümüz nettir. Biz CHP olarak dokunulmazlıkların kürsü dokunulmazlıkları haricinde kaldırılmasını talep ediyoruz” dediler. CHP Tekirdağ milletvekili Emre Köprülü, 'Biz bununla ilgili zaten taahhütname verdik. Bizce bütün dokunulmazlıklar kaldırılmalı. Bir tane istisna olmadan hepsi kaldırılmalı. Bunun da devamında sadece milletvekillerinin dokunulmazlığı değil yargıdan kaçırılan MİT Müsteşarı da dâhil olmak üzere bütün Oslo görüşmelerinin de bütün detayına kadar yargının önüne getirilebilir hale gelmesi lazım. Birileri teröristlerle kucaklaşmışsa birileri de teröristlerle pazarlık masasına oturmuş'' diye konuştu. ''Türkiye artık başkaları tarafından hazırlanan gündemi yaşayacak bir ülke değil'' diyen Köprülü, ''Halkın kendi gündemi var. Halkın kendi gördüğü, kendi bildiği var'' ifadesini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128