İl Müdürü İsmail Taş ve Beraberindeki Heyet, FOTEG İSTANBUL 2015’te

12. Gıda İşleme ve Ambalaj Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarı FOTEG İSTANBUL 2015, Türkiye’de gıda üretim sanayine hizmet veren en eski ve tek uluslararası ihtisas fuarı olarak sektör profesyonellerini senelerden beri başarılı bir şekilde bir araya getirdi. Dört gün süreyle profesyonel ziyaretçilerin ücretsiz olarak gezebildiği fuarda Türkiye’den ve dünyadan lider firmalar stantlarında ziyaretçilerini ağırladı. HKF Fuarcılık organizasyonuyla İstanbul (CNR) Fuar Merkezi’nde kapılarını açan fuarda;

 İl Müdürü İsmail Taş ve Beraberindeki Heyet, FOTEG İSTANBUL 2015’te

Gıda İşleme Teknolojileri ve Makinaları,  Gıda Katkı Maddeleri, Gıda Ambalaj Teknolojileri ve Makinaları,  Unlu Mamul Teknolojileri,  Gıda Güvenliği ve Hijyen olmak üzere beş temel sektörden ulusal ve uluslararası firmalar yer aldı.

İlimizin mevcut tarımsal üretiminde en büyük ekonomik payı oluşturan beyaz sektörüne yönelik olarak Haziran ayında HKF fuarcılık tarafından yapılacak olan VIV TURKEY 2015, 7. Tavukçuluk ve Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarı öncesi aynı organizasyon firması tarafından 5-8 Mart 2015 tarihleri arasında düzenlenen FOTEG ISTANBUL 2015, İl Müdürü İsmail TAŞ, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Nuray KARATEPE, Ziraat Mühendisi Erkan KASIRGA, Veteriner Hekim Adem TURAN ve Gıda Mühendisi Uğur KÜÇÜKKAYA tarafından ziyaret edildi. 

Ziyaret sırasında HKF Fuarcılık genel müdürü Bekir ÇAKICI ile tavukçuluk fuarının ilimizde gerekliliği ve uygulanabilirliği üzerine hoş bir sohbet gerçekleştirildi. İlimizde uygun koşulların oluşturulması koşuluyla olmasının oldukça etkin ve güzel olacağı belirtildi.

Ziyaret hakkında İl Müdürü TAŞ;  “Fuarlar gelişen teknolojinin tanıtımı ve yerinde görülmesi açısından önem arz etmektedir. Bu ve benzeri organizasyonlarda ülkemiz dışında uluslararası rekabet ortamını da tanıma şansı bulmaktayız. İl müdürlüğümüz olarak organizasyonlarla üreticilerimizi bu noktalara elimizden geldi kadarıyla ulaştırmaya çalışıyoruz. Çalışmalarımız üreticilerimizin istekleri doğrultusunda devam etmektedir. Üreticilerimizin de çağı yakalama ve hatta bir adım öne gidecek noktaya  gelme adına organizasyonlara katılım sağlamalarının lehlerine olacağını belirtmek isterim” dedi. Sohbet sonrası fuardaki stantlar ziyaret edilerek  incelemeler de bulunuldu. Temaslar hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2015, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128