İl Özel İdareden muhtarlara ücretsiz kepçe

İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, merkez ilçe köylerinin ihtiyaçlarını gidermek için bu yıl muhtarlara ücretsiz kepçe hizmeti verdiklerini açıkladı.

 İl Özel İdareden muhtarlara ücretsiz kepçe

ÖZEL HABER: SEMİH BAYKAL- FARUK ÇİDEM

Bolu’nun Merkez İlçe ve köyleri geliştirmek, güzelleştirmek ve köylülerin ihtiyaçlarını gidermek için yaz kış demeden Meclis üyeleri ile birlikte çalışan İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, bu bağlamda merkez ilçe köylerindeki muhtara bu yıl yeni bir hizmet sunduklarını söyledi. Yüceer, konuyla ilgili şunları söyledi; “ Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğine bu yıl 2 tane sıfır kepçe aldık. Geçen sene muhtarlar kepçeye para vererek işini gördürüyordu. Bizde muhtarlar ücret ödemesin dedik.  Bunun içinde Birlikteki arkadaşlarımızla, Valimizle, Vali Yardımcımızla istişare ederek hizmet götürme birliğinden bu kepçeleri, İl Özel İdaresine aldı. Böylece bizim bünyemizdeki 4-5 tane kepçe ile muhtarlarımızdan hiçbir ücret almadan işlerini hallediyoruz” diye söyledi.

 “MERKEZDE HER ŞEY KONTROL ALTINDA”

  Yüceer, açıklamasının devamında merkez de her şeyin kontrol altında olduğunu ifade ederek; “Merkezde her şey kontrol altındadır. Çünkü sürekli buradayız ve kafa yoruyoruz. Muhtarlarımız her istediğinde bize ulaşabiliyorlar. Benim stratejime göre hiçbir muhtarımızı oyalamak, kandırmak değildir. Çünkü bana göre bu karşıdaki insana bir haksızlık, bir saygısızlık olarak görüyorum. O yüzden dobra dobra yapabiliyorsak, imkan varsa yapıyoruz. Yoksa muhtarım kusura bakma senin işini göremiyoruz diyoruz. Bizim böyle bir tavrımız var” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2016, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128