İlamet Metal açıklama yaptı

İnternet sitemizde, 18.05.2018 günü yapmış olduğumuz zehirlenme olayı ilçeyi ayağı kaldırdı” başlıklı haberimizle ilgili olarak İlamet Metal Nakl. San. Ltd. Şti. yazılı bir açıklama yaptı.

İlamet Metal açıklama yaptı

Şirket yaptığı yazılı açıklamada, “Haberinizde habercilik ilkelerinin en başında yer alan ‘Gerçeklik’ ilkesine aykırı olarak yayın yapılmıştır. İlamet Metal Nakl. San. Ltd. Şti.’ne ait olan Gerede Organize Sanayi Bölgesi’nde inşaat demiri üretim için kurmuş olduğu fabrikada 2012 yılından itibaren faaliyetine devam etmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılı dönemde dahi, üretimini arttırmak için yatırımlarına devam eden ve bölgede istihdam yaratan, İlamet Metal, çelik üretimi için kullanılacak olan havuzların sızdırmazlığını sağlamak için taşeron bir firma ile anlaşmıştır. Taşeron firmanın 3 personeli, sızdırmazlık için kendi uzmanlıklarına giren bir işte, çalışmalarını sürdürürken, bilinmeyen bir sebeple rahatsızlanmıştır. İşverenliğimiz tarafından, her ihtimalin değerlendirilmesi ve gerekli tetkiklerin yapılması için,  acil olarak ambulans çağrılmış ve bu kişileri hastaneye sevk etmiştir.

12 kişinin zehirlenmesi söz konusu olmayıp kontrol amaçlı olarak sağlık muayenesinden geçirilmiş taşeron firmanın elemanı olan diğer 3 kişiye ise ilk müdahaleler yapıldıktan sonra hastaneden taburcu edilmişlerdir. Anlatıldığı üzere, personelimizden hiç birinin hayati tehlikesi bulunmadığı gibi,

3 kişinin de ayakta tedavilerinin ardından taburcu edilmişlerdir. Bu nedenle, yayınlarınız doğrultusunda,  ‘15 işçinin zehirlenmiş olduğu 3 kişinin durumunun ağır olduğu’ yönündeki haber gerçek durumu yansıtmamaktadır.

Yaptığınız haber ile habercilik ilklerine aykırı hareket ederek, müvekkil firmanın manevi şahsiyeti ve ticari itibarı alenen tahkir ve tezyif edilmiş olduğundan tekzip yayınlanmasını isteme zaruretimiz doğmuştur. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner129