İleri kesim teknikleri ayrıntılarıyla anlatıldı

Bolu OBM Aladağ'da Rüzgâr Devriği Sahalarında Odun Üretimi ve İş Güvenliği Eğitimi verildi. Eğitim, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi öğretim üyesi Y.Doç.Dr. M. Osman Engür tarafından...

İleri kesim teknikleri ayrıntılarıyla anlatıldı

Bolu OBM Aladağ'da Rüzgâr Devriği Sahalarında Odun Üretimi ve İş Güvenliği Eğitimi verildi. Eğitim, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi öğretim üyesi Y.Doç.Dr. M. Osman Engür tarafından uygulamalı olarak anlatıldı.

 

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü Aladağ Orman İşletme Müdürlüğü Aladağ İşletme Şefliğinde rüzgar devriği sahalarında odun üretimi ve iş güvenliği konusunda eğitim verildi. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. M. Osman Engür tarafından  verilen eğitimlerde, rüzgâr devriklerinin temizlenmesi işlerinde çalışan orman işçilerini bekleyen tehlikeler ve riskler hakkında hem teorik, hem de pratik bilgiler verildi. Engür, rüzgâr devriklerinin temizlenmesinin, alan koşulları ve devrik/kırık ağaçların yapısı nedeniyle özel kesim tekniklerinin kullanılmasını gerektiren bir çalışma olduğunu ifade etti. Eğitimler işletmede önceden odun üretimi konusunda temel eğitimi almış 30 orman çalışanı ile gerçekleştirildi. İşletme şeflerinin de bulunduğu eğitim Bolu-Aladağ’da FSC Sertifikasyon Sistemi kapsamında yapıldı. Çalışmalarda öncelikli olarak ağaçların kesilmesindeki temel kurallar ile ileri kesim teknikleri gibi uygulamalar gösterildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128