İlk kongrelerini gerçekleştirdiler

Yeni kurulan Bolu Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği dün Muhtarın Yerinde ilk kongresini gerçekleştirdi. Kongrede yapılan açık oylama uygulamasıyla oy veren 42 kişi İlhan Çalışkan’ı Başkan olarak seçti.

 İlk kongrelerini gerçekleştirdiler

Haber: Semih BAYKAL

 

Kongre hakkında açıklama yapan Divan Başkan Nihat Alpat Öztürk; " Şimdi mevcut mahalle ve köy muhtarlarının yapılan genel kurulundan ayrılan muhtarlar yeni bir dernek kurdular. Bu derneğin ismi Köy ve Mahalle Muhtarları adı altında kuruldu.  Bu dernek kurucu üyeler altı ay içerisinde olağan genel kurulunu yapmak zorundalar. Alınan karar doğrultusunda 29.09.2014 Pazartesi günü bu genel kurul gerçekleşti. Genel kuruldaki amaç Muhtar arkadaşlarımız köylerde ki sorunları daha rahat bir ortamda çözebilmesi için bir güç olarak görüldü. Bu genel kurulun köylerimize, mahallelerimize ve Bolumuza hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

 

" DESTEK VERENLERİN ELİ, AYAĞI, GÖZÜ VE KULAĞI OLACAĞIM"

 

Yapılan kongrede derneğin ilk Başkanı seçilen İlhan Çalışkan da dernekle ilgili şunları söyledi; " Ben bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da görevlerime ve çalışmalarıma devam edeceğim. Bu derneğin kurulmasın da bize destek veren bütün arkadaşlarımızın eli, ayağı, gözü ve kulağı olacağım. Bu dernek bu amaçla kuruldu. Geçmişte hiç hoş olmaya bir zıtlaşmalar oldu. Tabi bu ne muhtarlar camiasına ne de bize yakıştı. Arkadaşlar onun için bu derneği kurmaya ihtiyaç duydular. Ben ne kadar hayır dedimse de engelleyemedik, bu derneği kurmak zorunda kaldık. Bundan sonra ki çalışmalarımız, yasalar ve tüzükler çerçevesinde devam edecektir. Şu an da seçime giren 42 üyemiz var. Öbür üyelerimizi seçime alamadık. Derneğimizi üyelerinin artacağını düşünüyorum. herkes aynı kanıda. Derneğimizin büro yapısını arkadaşlarımıza yansıtmadan kurduk, bize bazı iş adamları, kardeşlerimiz, arkadaşlarımız değer verdiler. Bu insanlar teşekkür ediyorum" 

 

Kongrede açık oy uygulamasıyla yapılan seçimde seçilen yönetim kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu; Başkan İlhan Çalışkan üyeler; Selahattin Yıldırım, Aydın Akbay, İhsan Yılmaz, Şaban Sınmaz, Mustafa Şengüleç, Mustafa Öztürk, Necati Alıcı, İsmail Yaman. Yönetim kurulu yedekleri; Yusuf Aksoy, Sabri Çelik, Hakkı Temel, Kamil Pekyaman, Mehmet Epçim. Denetleme üyeleri; Abdullah Özkan, Fatih Yavuzer, Lütfi Güneç. Yedekler; İsmail Candan, Cihan Konuk, Salih Gülenç.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2014, 22:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124