“İlklerin hastanesi” Yine fark yarattı

Özel Fatma Hatun Hastanesi’nin ilk bebekleri dünyaya geldi. Son teknolojinin kullanıldığı hastanede ilk doğum ameliyatı gerçekleşirken, kız olan bebeğe Fatma Hatun, erkek olan bebeğe ise Egemen Yiğit adı verildi. Bebeklerin...

“İlklerin hastanesi”  Yine fark yarattı

Özel Fatma Hatun Hastanesi’nin ilk bebekleri dünyaya geldi. Son teknolojinin kullanıldığı hastanede ilk doğum ameliyatı gerçekleşirken, kız olan bebeğe Fatma Hatun, erkek olan bebeğe ise Egemen Yiğit adı verildi. Bebeklerin 18 yaşına kadar bütün sağlık masraflarının da hastane tarafından karşılanacağı ifade edildi.

 

Geçtiğimiz aylarda resmen faaliyete başlayan Özel Fatma Hatun Hastanesi’nde son teknolojiyle A’dan Z’ye tüm tedaviler yapılabiliyor. Hastanenin en önemli ünitelerinden biri de doğum ünitesi.Hacer ve Mehmet Kaya çiftinin 3 kilo 500 gram ağırlığında dünyaya gelen minik kızlarına ‘Fatma Hatun’ ismi verilirken, Özlem ve Yaşar Uy çiftinin 4 kilo 100 gram ağırlığındaki minik bebeklerine de ‘Egemen Yiğit’ adı verildi.Hastane yönetimi ve personelinin ilk göz ağrıları olan minik bebekler başarılı bir operasyonla hayata merhaba dedi. Özel Çağsu hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı  Cavit Demir minik bebeklere altın takarak, 18 yaşına kadar iki bebeğinde sağlık masraflarının hastane tarafından karşılanacağını, tüm tedavilerinin ücretsiz olarak verileceğini ifade etti.

 

“Çağsu Bebek de 7 yaşında”

Özel Çağsu Hastanesi açıldığında doğan ‘Çağsu’ bebeğin de şimdi büyüdüğünü ve 7 yaşına geldiğini söyleyen Demir, bu mutluluğu tarif etmenin zor olduğunu söyledi. Demir, “Çok şükür bugün Bolu nüfusuna Fatma Hatun Hastanesinin iki bebeğini daha kattık. Bebeklerimiz son derece sağlıklı. Sağ olsun aileler incelik gösterdiler ve kız bebeğimizin adını ‘Fatma Hatun’ koydular. Bildiğiniz gibi birde ‘Çağsu’ bebeğimiz var bizim, şuanda 7 yaşında. Biz Fatma Hatun bebeğimizin ve diğer bebeğimizin de sağlık sponsorluğunu da üstlendik. Bebeklerimize uzun ömürler ve sağlıklı, mutlu bir yaşam diliyoruz. Bu başarılı operasyonları gerçekleştiren sağlık ekibimizi de kutluyorum. Fatma Hatun Hastanesi çok güzel bir hastane oldu. Herkes gelebilir ve sağlık hizmetlerimizden yararlanabilirler” diye konuştu.

 

“Özverili ve titiz çalışıyoruz”

İki doğumunda başarılı geçmesini ve bebeklerin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmelerini sağlayan Kadın Doğum Uzmanı Cengizhan Kolata’da, Fatma Hatun Hastanesi’nde birçok imkanla etkin ve seçkin tedavi hizmeti sunduklarını söyledi. “Kolata, “Özverili çalışıyoruz. Hastanemizin imkanları gayet iyi. Tedavi için hastalarımızı hastanemize bekliyoruz. Bebeklerimize Allah’tan uzun ömürler diliyoruz” dedi.

 

“Hastanemiz Bolu’ya ilkleri yaşatıyor”

 

Fatma Hatun Hastanesi Başhekimi Fahrettin Yılmaz’da, son teknolojiyle birçok alanda hizmet verdiklerini belirterek, “Hastanemiz Bolumuza bir kez daha hayırlı olsun. Bugün dünyaya gelen bebeklerimize uzun ve sağlıklı ömürler diliyoruz. Gerçekten hastanemiz Bolu’ya bir takım ilkleri de kattı. Teknik ekipmanlar olarak da birçok yeniliğimiz var ve Bolu’nun en iyi kadrosu, ekibi de hastanemizde. Bolulu vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek için elimizden gelen gayreti bugüne kadar sarf ettiğimiz gibi bundan sonra da sarf etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.İki bebeğin dünyaya geldiği operasyonda görev alan Hastanenin Anestezi Uzmanı Dr. Cenk İlham’da hastanenin gerekli tüm donanımlara sahip olduğunu ve bütün Boluluların tereddüt etmeden hastaneye gelebileceklerini söyledi.          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128