İlklerin toplantısında Bolu’da var…

Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından Güneydoğu'da ilk defa gerçekleştirilen personele yönelik bilgilendirme toplantısına aralarında Bolunun da olduğu 38 ilden 300’e yakın personel katıldı.   Çevre...

İlklerin toplantısında Bolu’da var…

Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından Güneydoğu'da ilk defa gerçekleştirilen personele yönelik bilgilendirme toplantısına aralarında Bolunun da olduğu 38 ilden 300’e yakın personel katıldı.

 

Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından, Mardin'in Midyat ilçesinde işe yeni alınan personel için mevzuat ve uygulamaları konulu bilgilendirme semineri düzenlendi. Seminere 38 ilden katılan personele, alanında uzmanlar tarafından "mevzuat ve uygulamaları" konusunda bilgi verildi. Seminere Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü Ölçme ve İzleme Daire Başkanı Kemal Ünsal'ın yanı sıra Çevre Yönetimi Şube Müdürü Orhan Yıldız, Mardin İl Müdürü Fahrettin Ay ve personeller katıldı. Bakanlıkça, Doğu ve Güneydoğu'da ilk defa bu tür bir semineri düzenlediklerini işaret eden Kemal Ünsal, seminerde personelin bilgilendirilmesi ile beraber yörenin kültürünü yakından tanıma fırsatı bulduklarını belirtti. Seminere aralarında Adıyaman, Hakkari, Trabzon, Ankara, Bayburt, Rize ve Bolu illerinin bulunduğu 38 ilden 300'e yakın personel katıldı. Ülkenin dört bir yanından seminere katılmak üzere gelen personeller ilk defa Güneydoğu'da bir seminer yapılması ve bölgeyi yakından tanımanın fırsatını bulduklarını dile getirdi. Seminer 6 Temmuz'da son bulacak. Bakanlık, seminer sonunda yapılacak sınavda başarılı olan personeli sertifika ile ödüllendirecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128