“İlkokul öğrencisinden öğretmenine anlamlı hediye”

Türkiye genelinde 2363 sınıfın katıldığı okulistik sınavında Türkiye 1.’si olan Sakarya ilköğretim okulu 4/F sınıfı öğrencisi Irmak Civelek, 24 Kasım öğretmenler günü sebebiyle öğretmeni Ezel Akyazı’ya anlamlı bir mektup gönderdi.

“İlkokul öğrencisinden öğretmenine anlamlı hediye”

HABER: AYSUN BEYKOZ

Irmak Civelek yazdığı mektubunda duygularını şöyle dile getirdi;

CANIM ÖĞRETMENİM

Duyguları yazıya dökmek için biraz erken belki ama siz benim ne kadar sabırsız olduğumu en iyi bilensiniz.

Evet, siz bizi en iyi tanıyan kişisiniz öğretmenim. Büyük korkularla başladığımız yolculuğumuzun sonuna geliyoruz. Korkular yerini üzüntüye bırakıyor öğretmenim. Şimdi bu yazıyı yazarken 4 yıl boyunca yaşadıklarımızız gözümün önünden geçiyor. Anlatmak istediğim o kadar çok şey var ki.

Siz bizim için verdiği sözü tutan haksızlıklara dimdik duran, bizimle bildiği her şeyi paylaşandınız. Güvenmektiniz, sığınmaktınız, anne sevgisiydiniz. Bizi sevendiniz. Öğretmenim siz bizi hep çok sevmekle kalmadınız, etkinliklerimizi yarışmalarımızı, ailelerimizi ve bizim için önemli olan her şeyi de sevdiniz. Evimizde her yerde bizimleydiniz.

Ve biz de sizi sevdik öğretmenim. Hem de çok sevdik. Sizinle birlikte Sıla ablayı, Necdet öğretmeni, Demirle Derini de sevdik. Biz bir aileydik kocama. Ayrılmak çok üzüyor öğretmenim.

Biliyorum ve hatta eminim ki her zaman bir telefon kadar yakın olacaksınız bana.Öğrettikleriniz hayatımı daima aydınlatacak.Bizler öğretmen,avukat,mimar,doktor olduğumuzda siz bizde çoğalacaksınız,ama biz siz olmadan hep biraz eksik kalacağız öğretmenim.Sizi hep çok özleyeceğim….

 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2015, 10:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali velİ 49 50
ali velİ 49 50 - 4 yıl Önce

güzel olmuş

SIRADAKİ HABER

banner128