İmamlardan Vali Baruş’a ödül

Bolu İmam Hatip Okulları İl Platformu Haziran ayı toplantısı İzzet Baysal Turizm Otelcilik Meslek Lisesinde yapıldı. Toplantıya Bolu Valisi Sayın Aydın Baruş , İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, çok sayıda daire amirleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İmamlardan Vali Baruş’a ödül
HABER: Semih BAYKAL
Platformun kuruluşundan bugüne kadar İmam Hatip Okulları için destek olan, gönül veren, katkı sunan kişilere plaket  taktimi yapıldı. STK İmam-Hatip Okulları İl Koordinatörü Zekai Öztürk yaptığı açıklamada; “ Koordinasyonumuz Bolu’da Şubat 2015 tarihinden beri görev yapmaktadır. Bu süreçte okullarımızın gelişimi adına çok önemli çalışmaları STK larımızla beraber yaptık. Şu anda Türkiye’de beş- altı ilde uygulanan Hafız İmam-Hatip Ortaokulunu ilimize kazandırdık. Bir yılı aşkındır yaptığımız hizmetlerde bizlere desteklerini esirgemeyen devlet adamlarımıza, siyasilerimize, bürokratlarımıza, eğitimcilerimize ve özellikle bu projeye sahip çıkan Bolu’lu hemşehrilerimize tüm STK larımız adına teşekkür ediyorum” dedi. 
YILIN DEVLET ADAMI VALİ BARUŞ
Açıklamasının devamında Öztürk; “Bundan böyle her yıl Ramazan ayında geleneksel hale getireceğimiz, STK BOLU İMAM-HATİP KOORDİNASYONU HİZMET ÖDÜLÜ törenlerimiz olacak inşallah. Bunların ilkini bu akşam gerçekleştiriyoruz. Ödüllerimiz okullarımıza en çok fayda sağlayan, gönül veren yılın devlet adamı, yılın eğitimcisi, yılın iş adamı kategorilerinde olacaktır. İlk ödüllerimiz; yılın devlet adamı dalında sayın valimiz Aydın BARUŞ’a, eğitim dalında sayın İbrahim YAZICI,  Beşir KARAHASANOĞLU, Recep HOŞCAN  ve Muhiddin ÖZTÜRK’e, iş adamı dalında da Gerede’den Emin YERLİKAYA’ya verildi” dedi. 
“BİZLER MİLLETİNİ DIŞLAYAN BİR DEVLET ANLAYIŞINI KABUL ETMİYORUZ”
Konu ile ilgili konuşan Bolu Valisi Sayın Aydın Baruş; “ Bizler milletini dışlayan bir devlet anlayışını kabul etmiyoruz. Bu çerçevede de yıllarca milletin kendi değerleri ile özdeşleşmiş İmam- Hatip Okullarını bu millet kendi çabaları ile inşa etti. Halkın bu kadar özveri ile desteklediği, benimsediği bu okullara destek vermek devletin görevidir. Böyle anlamlı bir ödülü almış olmak benim için çok önemli. Tüm STK larımıza teşekkür ediyorum’’ dedi.
STK İMAM-HATİP KOORDİNASYON PLATFORMU;
İLİM YAYMA CEMİYETİ, ENSAR VAKFI, İHO MEZUNLAR DERNEĞİ (BOLİMDER), TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI, CİHANNÜMA DERNEĞİ, TÜRKİYE DİYANET VAKFI, İHH, MİLLİ TÜRK TALEBE BİRLİĞİ, EVRENSEL HAFIZLAR DERNEĞİ, İNSAN VE MEDENİYET HAREKETİ, MEMUR-SEN, ALİ ERİCEK İLİM İRFAN VE YARD. VAKFI, ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ, EKREM DOĞANAY VAKFI, SEMERKANT DERNEĞİ, ÇINAR DERNEĞİ, BOLULULARA HİZMET DERNEĞİ, YILDIRIM BEYAZIT VAKFI, HAYRAT VAKFI, SEVDA DERNEĞİ, BOLU İLAHİYAT VAKFI, MİMAR SİNAN DERNEĞİ, TOKAD-İ HAYREDDİN VAKFI, KURUÇAY ERKEK ÖĞRENCİ YURDU, SÜLEYMANİYE EĞİTİM KURUMLARI, KARTALKAYA İZCİLİK KULÜBÜ, ÖĞ-DER, UDEF, HAK-İŞ, KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ, MÜSİAD, ASKON, AİBÜ ÖĞRENCİ KONSEYİ, AİBÜ ÜNİAK, ve HANAN VAKFI’ndan oluşmaktadır.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2016, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128