İmdat Aslan, 400 Bin TL’nin hesabını sordu

Abant TV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Altun, program yapımcısı İmdat Aslan ve işadamı Latif Yıldız’ın, 13 kişiye şantaj yapmak suçundan Bolu 3. Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanmalarına başlandı.

İmdat Aslan, 400 Bin TL’nin hesabını sordu

Haber: Kasım ŞAHİN

Duruşmanın tek tutuklusu olan Abant TV’nin yönetim kurulu başkanı Mehmet Altun,  13 kişiye, İmdat Aslan 9 kişiye ve Latif Yıldız ise Abdullah Onurlu’ya şantaj yapmaktan hakim karşısına çıktılar. Şantaj suçlamasında bulunanlar Abdullah Abat, Süleyman Öztürk, Necip Çarıkcı, İlhami Ertem, Hüseyin Tekin, Eşref Tarsuslu, Ebru Akın, Cavit Demir, Aytaç Eskicioğlu, Aydoğan Tekin, Alaaddin Yılmaz, Abdullah Onurlu, Abdullah Alemdar oldu.

Tutuklu olarak yargılanan Abant TV yönetim kurulu başkanı Mehmet Altun, üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek, kendisinden şikayetçi olan 13 kişiyi de şantaj da bulunmadığını ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı kastederek, TV’sinin kapatıldığını söyledi. Altun, savunmasında şunları söyledi; “Abant TV’nin kurumasında Alaaddin Yılmaz bana çok büyük destekte bulundu. TV’yi kurma aşamasındayken ilk fikri kendisinden aldım. Bu yola beraber yola çıktık. Hatta TV’mimizin kanalından yaptığımız programlarda Başkanı savunduğum için adım Başkanın Avukatına çıktı. Alaaddin Yılmaz’a zarar vermek isteseydim, partim olan AK Partiye 7e zarar verirdim. O dönem CHP adayından 100 Bin TL aldım. Ama Başkan Yılmaz’dan 1 TL bile almadım. O dönem başkan bana kızdı, CHP adayını TV’ye çıkarttığım için. Ben Cavit Demir’e, ‘Başkan bana para vermezse onu bitireceğim’ diye de bir ifade kullanmadım. Şu anda 1 milyon dolar zararım var. Alaaddin Yılmaz’ın hizmetlerini ve icraatlarını hiç kötü göstermedim, tenkit bile etmedim. Ama, benim kanalımı bile kapattılar. Abdullah Onurlu’dan kesinlikle şantajla para almadım. Önce 90 bin TL’ye anlaştık sonradan da reklam fiyatının 55 bin TL’ye indirmesini kendisi istedi ve anlaştık. 2 gün sonra da reklam karşılığı olan parayı Latif Yıldız’ın ofisinde almaya gittiğimde bana kumpas kurdular ” dedi.

İMDAT ASLAN BELEDİYE TARAFINDAN VERİLEN 400 TL’NİN HESABINI SORDU

Tutuksuz yargılanan gazeteci İmdat Aslan’da üzerine atılı suçlamayı kabul etmeyerek şunları söyledi; “Öncelikle şunu öğrenmek istiyorum ve soruyorum. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 2012-2014 yılları arasında Abant TV’ye ne amaçla ve ne karşılığı 400 Bin TL para ödemiştir. Bolu’da bazı havuz medyası var. Bunlar Başkanın verdiği paralarla ve belediye kesilen faturalarla haksız yere para kazanıyorlar. O havuz medyası kendilerini bilir. Ama bunun karşısında dimdik ayakta duran belediyeden 5 kuruş bile almayan gazete sahipleri de var. Ben Bolu’da FETÖ yapılanmasını yıllar öncesinden MİT’e, Emniyet’e ve Jandarmaya bildiren bir kişiyim. Bana karşı algı operasyonu yapılıyor. Mehmet Altun’un Abdullah Onur’ludan reklam parası istediğini önceden bilseydim Altun’u uyarırdım. Niye derseniz, Başkan Alaaddin Yılmaz bu parayı ödettirmezdi. Kendisini kötüleyen bir kanala para verdirtmezdi. Bunun bir oyun olduğunu söylerdim ama bu oyunun bu kumpası sonradan öğrendim.”

SONUNA KADAR ŞİKAYETÇİYİM

Şantaj duruşmasına müşteki olarak katılan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, sanıklardan sonuna kadar şikayetçi olduğunu belirterek; “Bu duruşmada beni şaşırtan bir çok şey gördüm ve şaşkınlıkla da dinledim. Abant TV’de yapılan programların yüzde 80’ni beni aşağılayan, beni haksız şekilde yargılayan yayınlar yapıldı. Abant TV sadece ulusal değil uluslar arası da bir kanal, Hakkımda yapılan çirkin yayınları yurt dışında izleyen binlerce vatandaşımız var. Buradan da bu TV kanalı için tepkiler aldım. Siyasi kimliğimden dolayı bu kanal beni zor duruma soktu. Kendilerinin kanalını biz kapattırmadık. Sadece uydudan yayın yaptığı için ilgili kuruma 300 bin dolar borcu olduğunu öğrendik ve bu konuda ilgili kuruma durumu bildirdik. Başka da bir şey yapmadık. Bunlardan sonuna kadar davacıyım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2018, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER