“İMHA” Listesi

Türk Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Hüsnü Yaman yazılı bir açıklama yaparak, “Bilindiği gibi okul müdürleri görevlendirme süreci devamında müdür yardımcıları görevlendirmesi de 24.12. 2014 günü yayınlanan İMHA listesi ile duyuruldu. Beklentimiz olmamasına rağmen yapılan görevlendirme listesi bizi şaşırtmamıştır. Devamında Milli Eğitim Müdürünün kamuoyu ile basın aracılığı ile paylaştığı fikirleri bizleri olduğu gibi eğitim camiasının tamamını da çok şaşırtmıştır” dedi.

“İMHA” Listesi
 28 Şubat sürecine de değinen Yaman, “Bu gün darbelerden, 28 Şubat sürecinde yaşanan ve hala olumsuz etkisi üzerimizde bulunan bir takım uygulamalardan şikayetçi olan arsız yüzler maalesef bu süreçte görevlendirilen ve görevlendirme talebinde bulunan eğitimci arkadaşlarımızı adeta 28 Şubat sürecine rahmet okutturacak şekilde ikna odalarına alarak tehdit, şantaj gibi kendilerince mübah olan uygulamalarla baskı altında tutmuşlar ve talep ettikleri arkadaşlarla çalışma imkanı vermemişlerdir. Bu İMHA listesinde imzası bulunan herkes şunu iyi bilmelidir ki, haktan, adaletten yana tavır koymak Don Kişotluk değildir. Keşke birilerinden korktuğunuz kadar ALLAH tan korksaydınız. En azından böyle bir listeye imza atmazdınız. Şöyle ki: boş olan 163 müdür yardımcılığından 139 Eğitim bir sen, 17 öğretmenin ise Türk Eğitim Sen’e mensup olması adalet ve hakkaniyet uygulamanıza en güzel bir örnektir. Ayrıca dikkate şayan olanı ise bir Sendikanın 7 yöneticisinin  beşinin müdür başyardımcısı olması sendikanın çalışanın yanında yer alması, üyelerinin özlük haklarını koruması amacıyla ne derece bağdaştığını tüm eğitim camiasının takdirine sunuyorum. İki yöneticilerinin idareci olmaması kendi hak ve adalet duygularının zübük bir dışavurumu olsa gerek. (belki de sonraki listelere saklanmış olma ihtimali yüksek)” diye konuştu

Yaman, açıklamasını şu sözleriyle tamamladı; “Değerli Bolu kamuoyu ve eğitim camiası; maalesef bu süreçte İMHA listelerinde imzası olan şahısların eğitim öğretim, Bolu, Çocuklarımızın geleceği gibi kavramların çokta umurlarında olmadıklarını görmek bizleri ve tüm eğitim çalışanlarını son derece yaralamış, ülkemizin ve ilimizin eğitim geleceğine ilişkin telafisi imkansız olumsuz duygular uyandırmıştır. Yapılan görevlendirmelerin ‘EMANETİ EHLİNE VERİNİZ’ Hadisi ile de nasıl bağdaştırıldığı hakkaniyet duygularına çok güzel bir örnektir. Maalesef okullarımızdaki eğitimciler arasında ayrıştırmaya, ötekileştirmeye yönelik uygulamaları okullarımızda çalışma barışını bozacağından endişe etmekteyiz. (Temenni etmememize rağmen)Bundan sonra eğitimde olabilecek kaos, kargaşanın, fiziki ve sözlü şiddetin birinci derece sorumluları İMHA listelerinde adı geçen şahıslar olacaktır. İyi niyet ve eğitim adına yaptığınız olumlu işler tarafımızdan aynı iyi niyet ve güzellikle karşılık bulacaktır. Okullara görevlendirilen idarecilerin adilane uygulamalarına bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hep destek vereceğiz. Ancak çalışma barışına yönelik olumsuz ve tarafgir uygulamalara en sert şekilde cevap vereceğimizin, hiçbir üyemizin tetikçilere kurban verilmeyeceğinin bilinmesini de isteriz. Bu vesile ile tüm eğitim camiasının ve değerli arkadaşlarımızın 2015 yılını kutlar, yeni yılın Bolu halkına, tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ederiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2014, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128