İmzalar TBMM’ye

Anayasa Mahkemesi’nin aldığı ‘Resmi nikah olmaksızın dini nikah yapılmasını suç olmaktan çıkartan düzenleme’ye karşı imza kampanyası başlatan Cumhuriyet Kadınları Derneği Bolu Şubesi, topladığı 1480 imzayı TBMM’ye gönderecek.

İmzalar TBMM’ye
Haber: Kasım ŞAHİN

Cumhuriyet Kadınları Derneği Bolu Şubesi, geçtiğimiz hafta İzzet Baysal Caddesi’nde başlattıkları ve 3 gün süren imza kampanyasında toplamda 1480 imzaya ulaştı.

İmza kampanyasıyla ilgili bir açıklama yapan dernek Başkanı Sündüs Çalıkoğlu, “Oy çokluğu ile verilen medeni kanunu yok sayan bu kararı benimsemiyoruz. Bu karar çocuk gelinleri arttıracak, çok eşliliğe neden olacak, kadınlarımızı köleleştirecektir.

Türk Ceza Kanununun 230. Maddesinin iptal edilen fıkralarında ki cezanın alt sınırının 23 yıldan fazla olarak belirlenmesi ve Türk Medeni Kanunu’nda evlenme yaşının 18 olması için yasal düzenlemenin yapılmasını TBMM’den talep ettiğimiz imza kampanyası kötü hava koşullarına rağmen halkımız ilgi göstererek 1480 imza toplamıştır” dedi.

Çalıkoğlu, son olarak “İmza kampanyamız yeni kurulacak  meclise diğer illerden de gelen imzalarla birlikte ulaştırılacaktır. Kampanyamıza katılan tüm Bolu halkına teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2015, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128