İnce’den Özcan’a destek

TBMM’de ki konuşması sırasında söylediği sözler nedeniyle 3 Birleşim Meclisten geçici çıkarılma cezası verilen Tanju Özcan’a Muharrem İnce’den destek geldi.

İnce’den Özcan’a destek

HABER: FARUK ÇİDEM

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan Genel Kurul'da görüşülmekte olan ''277 Sıra Sayılı Kanun Tasarısı 1.Bölüm'' (Kolluk Gözetim Komisyonu Kurulması) hakkında konuşma yaptığı sırada kürsüde Meclis Başkanı İsmail Kahraman için 'Kafası Işid Kafası'' dediği için yapılan oylama sonucu geçici olarak 3 birleşim meclisten çıkarılma cezası aldı.

Aldığı ceza sonrasında “İsmail Kahraman’ın o koltukta oturmasını içime sindiremiyorum” diyen Özcan’a CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’den destek geldi. İnce, sosyal medya hesabı üzerinden şunları yazdı;

“laiklik yeni anayasada olmamalıdır” diyen zata “Bunun kafası, IŞİD kafası gibi” dediği için 3 birleşim çıkarma cezası aldı.

Tanju Özcan konuşurken kürsüye yürüyen, yerinden milletvekilimize hakaret eden AKP Milletvekilleri ise ceza almadı.

Geçmişte bir AKP Mv başka bir milletvekiline “şerefsiz herif, hayvan herif” gibi kendisine yakışan ifadeler kullanmış ve ceza almamıştı! İşte IŞİD kafası tam da bu kafadır.

Kürsüde konuşan milletvekilinin üzerine, kürsüye yürümek tam da IŞİD kafasıdır.

Kendi küfürbaz milletvekilini koruyup, Anayasal düzene başkaldıran zata sahip çıkıp onu eleştiren milletvekilimize ceza veren de bu kafadır.

Bu ülkenin kurucularına iki ayyaş Anayasa Mahkemesi kararını tanımıyorum diyenin peşinde koşanların verdiği ceza Tanju Özcan için ödüldür.

Zamane Bolu Beylerine direnen Bolu’nun Çağdaş Köroğlu'su Tanju Özcan’ı kutluyorum, gözlerinden öpüyorum.”

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2016, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128