İnceleme heyeti yeni Cezaevi için Gerede’de

Gerede’de 200 Bin metrekarelik alana yapılacak olan yeni 2 adet T tip, 1 adet açık cezaevi için Adalet Bakanlığı Yapı İşleri Daire Başkanlığı şehir plancıları ve proje ihalesini alan Desa firma yetkilileri Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ve Cumhuriyet Başsavcısı Ümit Çalışkan ile birlikte yerinde incelemeler yaptılar.

İnceleme heyeti yeni Cezaevi için Gerede’de

Haber: Semih BAYKAL

Adalet Bakanlığı Yapı İşleri Daire Başkanlığı şehir plancıları ve proje ihalesini alan Desa firma yetkilileri yaptıkları inceleme ve tetkikler neticesinde yaklaşık 200.000 m²’lik alanda yapılacak olan 2 adet T tipi, 1 adet açık ceza evi ile buna bağlı ek binaların yapılacağı alanların vaziyet planlarını çıkarttı. Bu vaziyet planlarına göre mimari ve statik projeleri yapılacak. Projelerin tamamlanmasının ardından yapım ihalesine çıkılacak.

“SÜRECİN HIZLANMASI AMACI İLE GEREDE BELEDİYESİ OLARAK GEREKEN ÇALIŞMALARI YAPIYORUZ”

Belediye Başkanı Mustafa Allar konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Adalet Bakanlığı Yapı İşleri Daire Başkanlığı Şehir Plancıları ve proje ihalesini alan Desa firması ile alanda incelemelerde bulunduk. Sürecin hızlanması amacı ile Gerede Belediyesi olarak gereken çalışmaları yapıyoruz. Cezaevinin ilçemizde faaliyete geçmesi ile birlikte hem ekonomik anlamda hem de istihdam anlamında İlçemizde büyük değişimler yaşanacak. Milletvekilimiz Fehmi Küpçü ve HSYK Başkan Vekilimiz Hemşehrimiz Mehmet Yılmaz’da projenin biran evvel hayata geçmesi için uğraşıyorlar. En kısa sürede proje çalışmalarını tamamlanarak yapım ihalesine çıkılacak ve inşallah İlçemiz bu büyük yatırımı kazanmış olacak” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128