banner120

İncelemenin sonuçları Bolu kamuoyuna açıklanacak##hb_manset.gif

Bolu belediye meclisinin Ocak ayı birinci oturumunda Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz Bolu belediyesinin kendi döneminde yaşama geçirdiği 18. Madde uygulamalarıyla ilgili dosyayı incelenmesi ve soruşturulması için Ak Parti...

İncelemenin sonuçları Bolu kamuoyuna açıklanacak##hb_manset.gif

Bolu belediye meclisinin Ocak ayı birinci oturumunda Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz Bolu belediyesinin kendi döneminde yaşama geçirdiği 18. Madde uygulamalarıyla ilgili dosyayı incelenmesi ve soruşturulması için Ak Parti Belediye Meclis Grup Başkan Vekili Burak Balabana vermiş “ Türkiye’de ilk defa böyle bir çalışmayı meclis ve kamuoyu huzurunda başlatmış oluyoruz, bu dosyayı inceleyin, kimin üzerine gidilecekse gidilsin” demişti. Bolu belediyesinden Pazartesi günü yapılan açıklamada dosyanın incelenmesinden çıkacak tüm sonuçların, Bolu kamuoyu ile paylaşılarak gereğinin yerine getirileceğine dikkat çekildi.

 

 

 Bolu Belediye Başkanlığı, İmar Kanunu’nun 18’inci maddesi konusunda kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla bir açıklama yaptı. Bolu Belediyesi’nin tüm çalışmalarının şeffaflık üzerine kurulu olduğunun belirtildiği açıklamada, “ Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın talimatıyla, şeffaf ve kararlı bir şekilde soruşturulduğu halde, konuyu sürdürmeye çalışmak, iyi niyetle bağdaşmamaktadır. Bu konuda da bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gereken yapılacaktır” denildi. Bolu Belediye Başkanlığı’nın “18.Madde Uygulamaları” ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verildi;“İmar Kanunu’nun 18’inci maddesi, imar hududu içinde bulunan arsa ve araziler üzerinde düzenleme yapmaya belediyeleri yetkili kılmıştır. Her belediyede olduğu gibi belediyemiz de bu yetkiyi kullanma aşamasında bazı firmalarla çalışmaktadır. 18. Madde uygulamaları konusunda kamuoyunun doğru bilgilendirilebilmesi ve şeffaf belediyecilik adına uzun zamandan beri üzerinde çalışılan dosya Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz tarafından, 3 Ocak 2013 tarihinde gerçekleştirilen bu yılın ilk meclis toplantısında konunun incelenmesi ve soruşturulması için gündeme getirilmiştir. Başkan Yılmaz, bu konuda kesin talimat vermiş ve bütün 18. Madde uygulamalarının yer aldığı dosyayı incelemek ve imar komisyonuna sunmak üzere Ak Parti Belediye Meclis Grup Başkan Vekili Burak Balabanı görevlendirmiştir. Belediye Başkanı Yılmaz, aynı tarihli meclis toplantısında, her konuda her şeyin açık bir şekilde ortaya çıkmasını istediğini belirtmiş ve “ Türkiye’de ilk defa böyle bir çalışmayı meclis ve kamuoyu huzurunda başlatmış oluyoruz. Kendilerine şunu söylüyorum, bu dosyayı inceleyin, kimin üzerine gidilecekse gidilsin.  Benim söylediğim dışında davranarak eğer bir ihanet varsa o ihanetin parçası olurlar… Önümüzdeki günlerde Belediyeye ait bütün veriler dijital ortamda herkesin ulaşabileceği şekilde olacak ’’ifadelerini kullanmıştır.18.madde uygulamalarının yer aldığı dosyanın incelenmesinden sonra çıkacak tüm sonuçlar, hiçbir çekince duymadan Bolu kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124