İNCE’ye sevgi seli

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova milletvekili ve 2015 genel seçimlerinde yine Yalova’dan milletvekili adayı olan Muharrem İnce geçtiğimiz hafta sonu Bolu’ya geldi. Partililer ve Bolulu vatandaşlar tarafından sevgi seline uğrayan İnce seçim otobüsünden Bolululara seslendi.

İNCE’ye sevgi seli
HABER: FARUK ÇİDEM

Belediye meydanında bulunan seçim otobüsünden binlerce kişiye seslenen Muharrem İnce adeta miting havasında bir gün geçirdi. Miting havasında geçen programa CHP İl Başkanı H. Kazım Karsu, Mekez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz, CHP Milletvekili ve Adayı Tanju Özcan, Milletvekili Adayları Yusuf Renkli ve M. Burak Cop, Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, Gökçesu Belediye Başkanı Atilla Ateş, Kadın Kolları Başklanı Zuhal Toker Işın, Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili F. Mustafa Aksoy, Gençlik Kolları Başkanları Eda Bayraktar ve T. Mert Karagöz ve yaklaşık 1500 vatandaş katıldı.

 “BU SEÇİM YOKSULLARLA SARAYLILAR ARASINDAKİ SEÇİM”

Seçim otobüsündeN Bolu halkına seslenen Muharrem İnce, Akp Hükümetine, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a yüklenirken CHP’nin seçim vaatlerini de sıraladı. CHP’nin seçim beyannamesinde bulunan maddeleri ‘Kaynağı nereden bulacaksınız’ diyerek eleştirenlere de sert ifadelerle yanıt veren İnce’nin konuşması vatandaşlar tarafından sık sık alkışlarla kesildi.

 “Bu seçim sıradan bir seçim değil. Milletvekillerinizi seçeceksiniz” diyen İnce; “Kim Bolu’yu temsil etsin, hangi parti iktidar olsun. Bu seçimde bir tarafta yoksullar var, diğer tarafta saraylılar var. Yoksullarla saraylıların seçimi. Bu seçim ayakkabı kutusuna dolar dolduranlarla, ayda 949 lira asgari ücretle geçinenlerin seçimi. Bu seçim, oğluna gemi alanlarla oğluna et yediremeyenlerin seçimi. Bu seçim, kaçak sarayda kilosu 4 bin liradan beyaz çay içenlerle ucuz ekmek kuyruğuna girenlerin seçimi. Bu seçim, Cumhuriyetçilerle Atatürkçülerle, Cumhuriyet düşmanlarının seçimi” şeklinde konuştu.

“TANJU ÖZCAN’ SAYESİNDE BOLU TANINIYOR”

Artık seçim öncesi mertçe bir yarış yok. Devletin, milletin parasıyla miting yapan bir cumhurbaşkanı var. AKP’nin meydanlarına insan toplayan Valiler, Kaymakamlar var. Öğrencileri seçim meydanlarına gönderen Milli Eğitim Müdürleri var. İlk dönemde Bolu’yu Meclis’te kimse konuşmazdı. İkinci dönemde de kimse Bolu’yu konuşmazdı. Bu dönem Tanju Özcan Milletvekili oldu. Türkiye’de Trabzon Milletvekili de Diyarbakır Milletvekili de Dörtdivan’ı, Gerede’yi öğrendi. Eğer Bolu’nun çağdaş Köroğlu’su, Bolu’nun adını 4 yıldır dile getiriyorsa, Bolu’nun sorunlarını anlatıyorsa, insanların kafasına kakarak Bolu’yu öğretiyorsa siz de ona sahip çıkacaksınız.

‘İKTİDAR OLMADAN 3 ÖNEMLİ SORUNU ÇÖZDÜK”

CHP niye çok seviliyor anlatayım. Daha seçim yapılmadan biz iktidara gelmeden Türkiye’de 3 tane iş yaptık. Bir, CHP iktidar olduğunda kamuda taşeron uygulamasına son vereceğiz diyoruz. Karayollarındaki taşeron işçiler, 4 sene önce kadroya geçmek için açtıkları davayı kazandılar. 4 senedir mahkeme kararı uygulanmıyordu. Şimdi uygulanmaya başladı. İki; CHP’nin iktidarında emeklilere Ramazan bayramında bir maaş, Kurban bayramında bir maaş, her sene iki maaş ikramiye vereceğiz. Peki, bunu duyunca Hükümet ne yaptı? Bin liranın altında maaş alan emeklilere hemen 100 lira zam yaptı. Üç; emekli birisi bir iş yaptığında emekli maaşından yüzde 15 kesiliyor. Bu yüzde 40’tı. CHP Anayasa Mahkemesi’ne gidip, yüzde 15’e düşürdük. Biz dedik ki CHP iktidar olursa bunu kaldıracağız. AKP bunu duyunca bu yüzde 15’i, 10’a düşürdü. Bu korku değil mi?

“HERŞEY OLDULAR ADAM OLAMADILAR”

Türkiye’nin ekonomisi arbede ekonomisi olmuş. Esnaf çökmüş. Gökdelende Avrupa birincisiyiz. Borsanın yüzde 62’si yabancıların elinde. Avrupa’da bankalar, yüzde 2 ile toplayıp yüzde 3 ile vatandaşa veriyorlar. Türkiye’de 10’la toplayıp 18 ile veriyor. 6 milyon işsiz var, 1 milyon aç var. 89 bin kişi borcunu ödeyemediği için hapse girmiş. 436 bin kişi borcunu ödeyemediği için kaçak durumda. Bu memleketi düzlüğe çıkartmak lazım. Bunu bugün başka şey söyleyip, yarın başka şey yapanlar yapamaz. Bu ampul iktidarı El Kaideci oldu, El Nusracı oldu, Esadçı oldu, AB’ci oldu, ABD’ci oldu, papaz elbisesi giyeriz dediler, sağcı oldu, solcu oldu; her şey oldular, bir adam olamadılar, bir de Atatürkçü olamadılar.

‘VATANDAŞ SORAR AMA HARAMZADELER SORAMAZ’

Kredi kartlarının, tüketici kredilerinin faizlerinin yüzde 80’ini sileceğiz. Nasıl sileceksiniz, diyorlar. Üçkağıtçılar. Siz İngiliz Şirketlerinin 500 milyon dolar borcunu nasıl sildiyseniz biz de garibanların borcunu öyle sileceğiz. Bizim iktidarımızda ücretli öğretmenlik diye bir şey olmayacak. Kaynak nerede diye soruyor. Vatandaşın bunu sormaya hakkı vardır; ama haramzadelerin bunu sormaya hakkı yoktur. Kaynak sarayda, kaynak israfta. Kaynakları anlatayım tek tek. Bir, tanesi 1 liradan mazot almayacağız. Kilosu 4 bin liradan beyaz çay içmeyeceğiz. Üç, kamu ihalelerini şeffaf yapacağız. Gizli olduğu için 4 buçuk katrilyon para gidiyor. İhaleleri şeffaf yapıp bu 4 buçuk katrilyonu hazineye kazandıracağız. Ekonomik büyüme yüzde 3’ten yüzde 6’ya çıkaracağız. 60 katrilyon para buradan gelecek. 49 bin liraya aylı kirada oturdu bakanken. Devlete ödedi bunu. Bizim bakanımız ayda 49 bin lira kiralık evde oturmayacak. Başbakana yetmiyormuş gibi bir de örtülü ödeneği bir de cumhurbaşkanına verdiler. Örtülü ödenekten 2 katrilyon para harcıyorlar. Biz 2 katrilyon parayı harcamayacağız. YÖK’ü kapatacağız, buradan 40 milyon gelecek. Türkiye’yi saygın, güvenilir bir hukuk devleti yapacağız. Bunu yapınca dış yatırım 20 milyar dolar gelecek. Al sana kaynak, al sana para.” İnce, daha sonra beraberinde Bolu Miletvekili Tanju Özcan ile birlikte Düzce’ye geçti.


Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2015, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128