İnsanlığın öldüğü an

Bolu’da skandal denilecek nitelikte bir dolandırıcılık olayı yaşandı. 37 yaşındaki engeli bir kadına Almanya’dan hibe olarak gönderilen tekerlikli sandalye 4 bin TL’ye satıldı. Firma yetkilileri 4 Bin TL’ye karşılık Bin 200 TL’lik fatura gönderdi. Hibe olmasına rağmen satışı yapılan sandalye arızalı çıktı.

İnsanlığın öldüğü an
Özel Haber: Kasım ŞAHİN

İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite de çalışan 37 yaşındaki Hülya Özdemir iddiaya göre dolandırıcılık kurbanı oldu. Türkiye’de 300 hastadan biri olan friedreich ataksisi  “Denge ve koordinasyon bozukluğu” hastası olan Özdemir, önce kısaca hastalığından bahsederek; “Bu hastalık Bolu’da bir tek bende var. Çok ender rastlanan bir hastalık. 18 yaşında belirtileri başladı. 20 yaşımda ise sendelemeye başladım ve yürüyemez oldum. Ayrıca bu hastalıktan dolayı konuşma yeteneğim de gitti” dedi.

DOLANDIRILDIM

Genç yaşta yakalandığı hastalık yüzünden engelli bir birey olduğunu dile getiren devlet memuru Hülya Özdemir, başından geçenleri de şöyle anlattı; “Yürüyemediğim için tam donanımlı bir tekerlekli sandalyeye ihtiyacım vardı. Merkezi İstanbul’da bulunan Artı Yaşam Firması yetkilisi Nurgül Karafa ile irtibata geçtim. Talepte bulundum. 4 Bin TL. karşılığında elektrikli tekerlekli sandalye konusunda anlaştık. Umutla sandalyeyi beklemeye başladım. Gelen sandalyeyi görünce şok oldum. Bana gelen sandalye Almanya’dan hibe yoluyla gönderilen bir sandalye olduğunu ve arızalı olduğunu tespit ettim. Ayrıca, firma bana 4 bin TL karşılığında Bin 200 TL’lik bir fatura gönderdiler. Resmen dolandırıldım. Firmaya 2 defa noter kanalıyla ihtarname çekmeme rağmen hiçbir sonuç alamadım. Tekerlikli sandalyenin tamir imkanı bile yok. Paramı geri istiyorum cevap bile vermiyorlar. Benim gibi bir engelli üzerinden haksız kazanç sağlıyorlar. 4 Bin TL’yi firma görevlisi Mehmet Uçkan adına 24.03.2016 tarihinde gönderdim” diye açıklamada bulundu.

KİMSE İLGİLENMİYOR

Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Boyraz’ın da konudan haberdar olduğunu dile getiren engelli vatandaş Özdemir; “Benim çektiklerimi kimse bilemez. Kim bilir daha ne kadar çok engelli vatandaş üzerinden haksız kazanç sağlanıyor. Genel Başkan Boyraz’ın da konudan bilgisi var. Defalarca görüşmemize rağmen ne param geri veriliyor nede de talep ettiğim elektrikli tekerlekli sandalye veriliyor. Hibe olan bir normal sandalyeyi bana 4 Bin TL karşılığında sattılar. Birde Bin 200 TL’lik fatura gönderdiler. Nasıl olurda bedava olması gereken bir sandalyeyi fahiş bedel karşılığı satarlar.  Şayet en kısa zamanda paramı geri alamazsam dolandırıldığımdan dolayı hukuksal süreç başlatacağım” diye konuştu.                    

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2017, 16:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamiyet KOÇOĞLU
Hamiyet KOÇOĞLU - 4 yıl Önce

bolu da engelli̇ olmak zordur her şeki̇lde zarar görürsünüz ak parti̇li̇di̇r başkanin 40 yillik dostu arkadaşidir ftö cüdür.......si̇ze zarar veri̇r hatta caniniza okurlar devlet kurumlari ve bolu seyreder bana dokunmayan yilan bi̇n yil yaşasin adalet mi̇ haki̇mleri̇n savcilarin görevi̇ baştan veri̇lmi̇ş karara kilif uydurmaktir zannedersi̇ni̇z kanunlar mevzuat adamina göre uyarlanir uyarlanamazsa kanaat der geçer ancak bolu olay gazetesi̇ne duyarliliklarindan dolayi mi̇nnettarim yolunuz açik olsun dürüst ve cesur gazeteci̇ler

zeren yiğit
zeren yiğit - 4 yıl Önce

bence siz müge anlıya başvurun o herşeyi ortaya çıkarır böyle sizin gibi kim bilir kaç kişiyi madur ettiler böyle bi durumdam istifade ediyolarya yazıklar olsun insanlık ölmş ama ben inanıyorm kimse yaşattığını yaşamadn ölmz allahın adaleti büyük kimsenin ahı yerde kalmz o kendini bilmzlere allah kendini

SIRADAKİ HABER

banner128