İnternet üzerinden de müracaat yapılacak

Bolu Valiliğinden yapılan açıklamaya göre hem merkezde hem de ilçelerde oturan vatandaşların internet üzerinde de müracaat yapabilecekleri belirtildi.

İnternet üzerinden de müracaat yapılacak
Ülkemizin kabul ettiği “Karayolu Trafik Konvansiyonu ile bu Konvansiyonu Tamamlayıcı Avrupa Anlaşması Hükümleri” kapsamında, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve buna bağlı olan Yönetmelikte yapılan değişiklikle; 01.01.2016 tarihinden itibaren yeni tip sürücü belgeleri düzenlenerek, dağıtılmaya başlanılmıştır.
Yeni tip sürücü belgeleri ile ilgili yapılması gereken iş ve işlemler ile müracaat esnasında istenilen belgeler ve belge özellikleri; www.surucurandevu.egm.gov.tr internet adresinde “Belgeler” başlıklı bölümde ve İl Emniyet Müdürlüğü'nün www.bolu.pol.tr, ana sayfada sol tarafta yer alan “İşlemleriniz” başlıklı bölümde, “Trafik İşlemleri” alt başlıklı bölümde yer almakta olup, vatandaşlarımızca sağlık raporu örneğine indirilebilir olarak ulaşılabilmektedir.
İlimiz Merkezi ile Gerede ve Mudurnu ilçelerimizde işlem yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın, aşağıda belirtilen internet adreslerinden sürücü belgesi işlemleri için e-randevu alarak da müracaatta bulunabileceklerdir. 
www.surucurandevu.egm.gov.tr internet adresinde “Randevu al” başlıklı bölümde ve İl Emniyet Müdürlüğü'nün www.bolu.pol.tr, ana sayfada sol tarafta yer alan “Çevrimiçi İşlemler” başlıklı bölümde “Sürücü e-randevu” alt başlıklı bölüme link tanımlaması yapılarak, kullanıma açılmış olup, vatandaşlarımızca bu adreslerden randevu alınabilecektir. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2016, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128