İNTİKAMCI ÜVEY EVLAT ÇIKTI

Bolu’nun Kültür Mahallesi Zerdali Sokak Baştal Apartmanının garajında bulunan ve Tahsin Baştaş’a sahibi olduğu iki aracın 8 lastiğini kesip, iki aracında kaportalarını çizip daha sonra da sprey boyayla boyayan zanlının Baştaş’ın üvey oğlu ortaya çıktı. Zanlının 3 defa aynı yönteme başvurup üvey babasına maddi zarar verdiği de tespit edildi.

İNTİKAMCI ÜVEY EVLAT ÇIKTI

Haber: Kasım ŞAHİN

Önceki gün olay şöyle gelişmişti. Bolu’da öyle bir intikam olayı yaşandı ki herkesi şok etti. Olay yerine gelen polis bile gördüğü manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Tahsin Baştaş isimli vatandaş yaptırdığı 5 katlı apartmanın altındaki garajında park ettiği iki aracı 15 gün içersinde kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından 3 defa saldırıya uğradı. Baştaş’ın biri son model olmak üzere iki aracının 8 lastiği kesildikten sonra araçların her tarafını çizip sprey boyayla boyadıktan sonra kayıplara karıştı.

Bolu’daki ilginç ve bir o kadar da şaşkınlık yaratan olay önceki gün saat 14.00 sıralarında ortaya çıkmıştı. 15 gün önce Kültür Mahallesi İskender sokak da 5 katlı yaptırdığı apartmanın garajında bulunan iki aracı sprey boyayla boyanan ve ardından bir hafta sonra yine kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından iki aracının 8 lastiği kesilerek patlatılan   Tahsin Baştaş, dün üçüncü kez yine şok yaşadı.

Garajının kapılarının zorla açıldığını ve biri son model olmak üzere iki aracının 8 lastiğinin de kesici aletle kesilip patlatılmasının ardından iki aracında tüm kaportası sert bir cisimle çizildikten sonra sprey boyayla boyandığını fark edince sinir krizleri geçirdi. Olay yerine çağrılan Olay Yeri İnceleme Bürosu ekipleri yaptıkları çalışmada araçlardan birinin plakasında kan izi buldu ve konu üzerinde titiz bir çalışma ile soruşturma başlattı. Kendisinin hiç düşmanı olmadığını ve 15 gün içerinde 3 defa araçlarına saldırıda bulunduğunu dile getiren Baştaş, “Bu işi kim yaptıysa bir an önce yakalanmasını istiyorum. Bu nasıl bir intikam anlamadım. Kimseye kötülüğüm olmamıştır” diyerek bu işi yapanlara tepki göstermişti.

ANNESİNE İYİ BAKMADIĞI İÇİN YAPMIŞ

Olaydan hemen sonra harekete geçen Asayiş Şubesi ekipleri, olayda kullanılan sprey boyaların nereden satıldığını tespit ettikten sonra kamera kayıtlarını incelemeye aldı ve zanlının Baştaş’ın üvey evladı S.E. olduğunu tespit ederek, zanlıyı evinde yakalayıp gözaltına aldı. S.E. ifadesinde üvey babasının annesiyle ve kendisiyle hiç ilgilenmediğini, sürekli olarak kendilerini dışladığını bu nedenle 3 kez üvey babasının araçlarına zarar verdiğini itiraf etti. İfadesinin ardından Savcılığa sevk edilen S.E. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.   

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2015, 11:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
TAKİP
TAKİP - 5 yıl Önce

asayi̇ş eki̇pleri̇ni̇ tebri̇k ederi̇m olayi aydinlattiklari i̇çi̇n başarilarinin devamini di̇leri̇m bolu si̇zi̇n sayeni̇zde güvenli̇ si̇zi̇n sayeni̇zde rahat rahat yaşiyoruz saolun

SIRADAKİ HABER