Iraklı çocukların kar sevinci

Irak’taki iç savaştan aileleriyle birlikte kaçarak Türkiye’ye sığınan ve ardından da Bolu’ya yerleşen Iraklı ailelerin küçük çocukları ilk defa karla karşılaştılar. Yaşları 5 ila 13 arasında bulunan Iraklı çocuklar Bolu’yu etkisine alan kar yağışının ardından tanıştıkları ilk karla birlikte saatlerce sokakta kartopu oynadılar.

 Iraklı çocukların kar sevinci

HABER: Kasım ŞAHİN

Hafta sonu Bolu’yu etkisi altına alan Pazar akşamından itibaren yoğun şekilde yağan kar nedeniyle şehir beyaza büründü. Yoğun yağış nedeniyle şehir merkezinde kar kalınlığı 8 santimetreye çıkarken bu işe en çok sevinen ve hayatlarında ilk defa kar gören Iraklı çocuklar oldu. Sabah yataklarından kalktıktan sonra sokağa çıkan Iraklı çocuklar gördükleri ilk kardan dolayı şaşkına döndüler.

Küçük Iraklı çocuklar birbirleriyle saatlerce kartopu oynayıp vakit geçirirken yaşları 5 ila 13 arasında olan çocuklar hayatlarında ilk defa karla karşılaştıklarını dile getirmeye çalıştılar. Diğer yandan Bolulu bazı gençler ise Atatürk meydanında kar zemin üstünde köpeklerini gezdirerek oyun oynadılar.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124