İranlı sanık mahkeme başkanına teşekkür etti

Geçtiğimiz yıl 500 gram reçine esrarla yakalanan ve çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konulan ve bir yıldır da tutuklu bulunan İran uyruklu Behzad Fani, Ağır Ceza Hakimi Serkan Özalp’e teşekkür etti.

İranlı sanık mahkeme başkanına teşekkür etti
Haber: Kasım ŞAHİN

Doğubeyazıt’tan aldığı 500 gram reçine esrarı yolcu otobüsüyle İstanbul’a götürürken, Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Narkotikle Mücadele Şube Müdürlüğünde görev yapan narkotik köpeği Sezar’ın yardımıyla sırt çantasında 500 gram reçine esrarla yakalanan ve ardından tutuklanarak cezaevine konulan, bir yıldır da tutuklu bulunan İran uyruklu Behzad Fani’nin, yargılanmasına devam edildi.

Kendisinin uyuşturucu ticareti yapmadığını ve 12 yıldır da içici olduğunu tercüman aracıyla anlatan Fani, mahkeme başkanına teşekkür edince, hem mahkeme heyeti hem de dinleyicileri şok etti. Fani, “Başkanım size teşekkür ederim. Ben 12 yıldır uyuşturucu kullanırım. Uyuşturucu kullanmazsam hem psikolojim bozuluyor, hem de çok sinirli oluyorum. Sizin sayenizde bir yıldır tutuklu olduğum için uyuşturucu kullanmıyorum ve artık tamamen uyuşturucuyu bıraktım. İyi ki beni tutukladınız. Beni tahliye ederseniz bir daha da ağzıma uyuşturucu sürmeyeceğim. Birde telefon konuşmalarımda hap konusu geçiyor. Bu hapları da ban doktor verdi. Sağlıma kavuşmam için kullandığım haplardan bahsediyordum. Bu hapları arkadaşlarımda kullanıyordu. Kesinlikle uyuşturucu hapları değil onlar. Başkanım size sonsuz teşekkür ederim. Ne olursunuz beni affedin, çok pişmanım” dedi.

Bu ifadenin ardından mahkeme heyeti İran uyruklu Behzad Fani’nin, tahliye talebini kabul etmeyerek tutukluluk halinin devamına ve duruşmanın 31 Mayıs 2018 tarihine ertelenmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2018, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128