İşadamları Sri Lankalı misafirlerini ağırladı

Bolu Sanayici ve İşadamları Derneği’nin misafiri olarak Bolu’ya gelen Sri Lankalı işadamları Highway AVM’de ağırlandı. Vali İbrahim Özçimen’in de yer aldığı yemek sonrası Sri Lankalı misafirlere çeşitli...

İşadamları Sri Lankalı misafirlerini ağırladı

Bolu Sanayici ve İşadamları Derneği’nin misafiri olarak Bolu’ya gelen Sri Lankalı işadamları Highway AVM’de ağırlandı. Vali İbrahim Özçimen’in de yer aldığı yemek sonrası Sri Lankalı misafirlere çeşitli hediyeler takdim edildi. 

 

Daha önce çeşitli temaslarda bulunmak ve Türk Okulu açılışı için Sri Lanka’ya giden Bolulu işadamları Sri Lankalı konuklarını Bolu’da ağırladı. BOSİAD’ın misafiri olarak ilimize gelen Sri Lankalılar Highway Alışveriş Merkezi’nde Vali İbrahim Özçimen, Boludağı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan ve BOSİAD üyeleri ile birlikte yemek yedi.

 

Boludağı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan, hemen hemen her sene Sri Lanka’dan gelen misafirleri Bolu’da ağırlamaya çalıştıklarını söyleyerek, “Misafirlerimiz Sri Lanka’dan geliyor. Biz 2006 yılında orada ilk Türk Okulu açılışına gitmiştik. Dolayısıyla oradaki yetkililerle tanışmıştık. O dostluk, arkadaşlık süregeliyor. Hemen hemen her sene Sri Lanka’dan üst düzey yöneticiler Türkiye’ye geliyor. Bolu’yu çok sevdikleri için onları Bolu’da da ağırlıyoruz. Sri Lanka Bolu’ya benzer bir yer. Hindistan’ın altında yeşil bir yer. Gelen misafirlerimizden biri hakim, biri dünyada böbrek nakli yapan konusunda uzman profesör, biri iş adamı, biri hastane sahibi ve birde rektör misafirimiz var. Bir-iki gün misafirimiz olacaklar. Bu tür dostluklar devam edecek. Bizde iade-i ziyaret edeceğiz” diye konuştu. BOSİAD üyesi Selman Akkaya’da Bolu olarak Sri Lanka ile bağın çok kuvvetli olduğunu belirterek “Sri Lanka’dan misafirlerimizi ağırlıyoruz. Sayın Valimizde konuklarımızı ağırladı. Misafirlerimiz orada saygın iş adamları ve çok ünlü bir profesör ile ünlü bir yargıç misafirimiz de var. Bizim oradaki Türk Okulumuzun destekçileri kendileri. BOSİAD olarak kendilerini davet etmiştik, İstanbul’a geldiler ve Bolu’yu da gezdirmek istedik. Bizi de davet ettiler. Bizde onları ziyaret etmeyi düşünüyoruz. Sri Lanka’da şuanda 3 okulumuz var. 500’ü aşkın da öğrencimiz var. Öğrencilerimiz de buraya ziyarete geliyorlar. Bolu olarak Colombo ile Sri Lanka ile bağımız çok kuvvetli.”dedi.Sri Lankalı misafirler adına konuşan ve ilk kez böbrek nakli yapan Colombo Üniversitesi’nden ünlü Prof. Rezvı Sherıff’de Türkiye’de ve Bolu’da ağırlanmaktan çok mutlu olduklarını söyledi. Bu tür ziyaretlerle güçlü bir bağ oluşturduklarını ifade eden Prof. Sherıff, Bolulu işadamlarına teşekkür ederek, onları Sri Lanka’da ağırlamak istediklerini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128