İşçi Kardeşlerimin yanındayım

Son günlerde meydana gelen işçi eylemleri hakkında, CHP Bolu Milletvekili ve 1. sıra adayı Sayın Tanju Özcan bir açıklama yaparak, “İşçi kardeşlerimin yanındayım” diye konuştu.

İşçi Kardeşlerimin yanındayım
Özcan daha sonra şunları söyledi; Bursa’da, Renault işyerinde başlayan, daha sonra da Tofaş ve diğer şehirlerde bulunan işyerlerinde devam eden eylemleri yakından izlemekteyim.

Önceki gün de, Bolumuzdaki değerli işçi kardeşlerim, açlığa, sefalete ve yoksulluğa karşı direnen arkadaşlarına destek vermişlerdir.

Ben de işçi kardeşlerimin, sefalet koşullarında yaşamak zorunda bırakılmalarına karşı emek ve alın terinin hakkını almak için verdikleri mücadeleyi sonuna kadar destekliyor ve saygıyla karşılıyorum.

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sorunlardan en çok etkilenen kesimin başında gelen işçilerimizin, düşük ücretle adeta “modern köle” olarak çalıştırmasını, hiçbir vicdan sahibi kişinin kabul etmeyeceği gibi, benim de kabul etmem ve bu konuda sessiz kalmam mümkün değildir.

Bununla birlikte son derece makul ve somut taleplerle başlayan bu eylemlerin, uluslararası alandaki rekabet gücümüzü zayıflatmadan ve ekonomimiz için çok önemli olan bu sanayi kolunun daha fazla zarar görmeden; işverenlerimizin de katkılarıyla barış ve diyalog çerçevesinde çözülmesinden yanayım.

Hakkında, Geredeli Deri İşçileri ’ne destek verdiği ve onların haklarını savunduğu için dokunulmazlığının kaldırılması konusunda fezleke düzenlenen, emeğin en yüce değer olduğu bilinciyle hareket eden bir milletvekili olarak; başta Bolu’muzda olmak üzere, ülkemizdeki tüm işçi kardeşlerimin yanlarında olduğumu bir kez daha bilmelerini ister, saygılar sunarım.  HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2015, 19:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan basri
hasan basri - 5 yıl Önce

yanımızdasın doğru dabi işe yaramıyor

SIRADAKİ HABER

banner128