İstanbul’da Yaşanan Patlamayı Gerçekleştirenleri Lanetliyoruz!

Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Erkan Korkmaz, yazılı ir açıklama yaparak, “Dün İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda yaşanan patlama sonucunda 10 kişi ölmüş, 15 kişi yaralanmıştır. Eğitim Sen olarak yaşanan saldırıyı ve arkasındaki güçleri lanetliyoruz!” dedi.

İstanbul’da Yaşanan Patlamayı Gerçekleştirenleri Lanetliyoruz!

Korkmaz konu hakkındaki açıklamasını şu sözleriyle tamamladı; Patlamanın hemen ardından ‘jet hızıyla’ yayın yasağı getirilmiş olması, geçmişte yaşanan benzer saldırılar dikkate alındığında, bu saldırının neden, nasıl ve kimler tarafından gerçekleştirildiğine yönelik bilgileri gizlemeye ve faillerin ortaya çıkmasını zorlaştırmaya yöneliktir.
Benzer saldırılar sonrasında getirilen “yayın yasakları” dikkate alındığında, bu kararın halkın doğru haber alma hakkını engellemeye yönelik bir girişim olduğu açıktır. İstanbul’da gerçekleşen patlamayla ilgili gerçekler tüm açıklığıyla ortaya çıkarılmalı, saldırının sorumluları ve arkasındaki güçler bir an önce bulunmalıdır.
10 Ekim’de Ankara’nın orta yerinde göz göre göre gerçekleşen katliam ve sonrasında yaşananlar dikkate alındığında, İstanbul’da yaşanan saldırının arkasında yatan nedenlerin ve gerçek faillerin belirlenmesinin ne kadar mümkün olacağı tartışmalıdır.
Bu ve benzeri saldırıların asıl hedefinin, Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun içine itildiği savaş ve şiddet ortamı olduğu açıktır. Dolayısıyla yapılması gereken söz konusu savaş ve şiddet politikalarında ısrarcı olmak değil, kimsenin bu tür saldırılara hedef olmaması için barış, demokrasi ve insan hakları talepleri doğrultusunda adım atmaktır. Eğitim Sen olarak patlamada hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128