İstanbullu ev hanımları Bolu’yu tercih ediyor

İstanbul’da yaşayan ve İstanbullu ev hanımları Bolu’yu tercih ediyorlar. Her hafta başı pazartesi günleri kurulan ve özellikle Bolulu köylü kadınların ürünlerini tercih eden İstanbullu kadınlar, Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Tuna Maltaş’a teşekkür ettiler.

İstanbullu ev hanımları Bolu’yu tercih ediyor
Haber: Kasım ŞAHİN

Yerel ve doğal ürünlere karşı büyük ilgi duyan İstanbullu ev kadınları sebze ve meyve için Bolu pazarına tercih ediyorlar. Bolulu köylü kadınlarının doğal ürünler sattığını dile getiren İstanbullu kadınlar; “Her hafta başı yani pazartesi günleri Bolu Pazarına bir grup arkadaş mutlaka geliyoruz. Bolulu köylü kadınlarının kendi elleriyle yaptığı tereyağı, peynir bizim vazgeçilmemiz. Ayrıca, Bolu’da yetişen bazı yerli sebze ve meyvelerde bizim en önemli tercihlerimizdir. Büyükşehirlerde böylesine lezzetli ve taze ürün bulmak çok zor. Hele tereyağı ile köy ekmeğine bayılıyoruz. Bu satın aldığımız tap taze ürünlerimizi gören arkadaşlarda bize takılıp Bolu’ya kadar gelip alışveriş yapıyorlar” dediler.

Konu hakkında bir açıklama yapan Bolu Manavlar Pazarcılar ve Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal, “Pazaryerimize yıllardır gelen İstanbullu misafirlerimiz Bolu pazarını çok beğendiklerini, burada eski pazar geleneğinin bozulmamış olmasını, bu geleneğin halen devam etmesini takdir ettiklerini, yıllardır pazarımıza gelerek köy ürünlerini buradan aldıklarını eş ve dostlarına da hediye olarak götürdüklerini ve onlara da pazarımızı tavsiye ettiklerini başkan vekilimiz Mustafa Tuna Maltaş ile yaptıkları sohbette kendisine ilettiler . Bu dokunun korunmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Ayrıca şehirdeki AVM hayatından sıkıldıklarını buraya gelerek geleneklerin devam ettiğini gördükçe mutlu olduklarını ve çocuklarına da bu geleneği aşıladıklarını dile getirdiler. Misafirlerimize bu güzel düşüncelerinden dolayı bende Oda başkanı olarak teşekkür ederim” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2016, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER