İşte katiller Zanlıların 3’üde cinayete ortak olmuş

Bolu’da 21 gün önce kaybolan 30 yaşındaki zihinsel engelli Erhan Gümüş’ün cinayetinde şok gelişmeler ortaya çıktı. Cinayet zanlılarının 3’ünde cinayette pay sahibi olmak ve birbirlerini ihbar etmemek için Gümüş’ün boynunu kestikleri ortaya çıktı. Ayrıca cinayette kullanılan araçta Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu’nun başarılı ekipleri tarafından bulundu.

İşte katiller Zanlıların 3’üde cinayete ortak olmuş

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu’yu sarsan korkunç cinayetin ardından bir bir detaylarda ortaya çıkmaya başladı. Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu’nun deneyimli dedektifleri yaptıkları araştırma ve soruşturmalarında tüyler ürperten olayları ortaya çıkarttılar.

İŞTE KATİL ZANLILARI

Bolu’da zihinsel engelli Erhan Gümüş’ü hunlarca öldüren katil zanlılarının üçünün de aynı işyerinde çalıştıkları ortaya çıktı. Otobüs terminalinde servis şoförlüğü yapan 29 yaşındaki Gökhan Çakır, aynı yerde gece çöpçülüğü yapan 32 yaşındaki Ömer Şancı ve yine aynı işyerinde gece bekçiliği yapan 39 yaşındaki Ömür Baltaoğlu’nun cinayeti nasıl işlediklerini tek tek anlattılar. 3 katil zanlısı ifadelerinde birbirlerini suçlarken, cinayet aleti bıçakla, Gümüş’ün boynunu birlikte kestiklerini de itiraf ettiler.

ÇABUK ÖLSÜN DİYE ELBİSELERİ ÇIKARMIŞLAR

Asayiş Şubesinde sorgulamaları tamamlanan ve bu gün öğleden sonra Savcılığa sevk edilmesi beklenen zanlılar, 21 gündür kayıp olan Erhan Gümüş’ü defalarca dövdükleri, öldü diye ormanlık alana bıraktıkları. Olaydan 4 saat sonra tekrar olay yerine giderek Gümüş’ün ölmediğini fark ederek elbiselerini çıkartıp, çabuk ölsün diye karların içersine bıraktıkları öğrenilirken, olaydan bir hafta sonra tekrar cinayet mahalline giderek karların erdiğini ve cesedin görülme ihtimali üzerine bu seferde elbiselerini çıkartarak ormanlık alanda toprağa gömdüklerini zanlılar itiraf etti.

ELBİSELERİ YAKMIŞLAR

Korkunç cinayete ortak olan Gökhan Çakır, Ömer Şancı ve Ömür Baltaoğlu, cesedin bulunması halinde teşhis edilmemesi için maktulün giydiği elbiseleri yine ormanlık alanın başka bir yerine götürüp orada yaktıkları tespit edilmesinin ardından, cinayet bürosu ekipleri belirlenen yere gittiklerinde yanmış elbiseleri buldular. Yanan elbiselerin içersinde maktule ait bir kol saati bulunduğu da öğrenildi. Ayrıca, zanlıların kullanıldığı cep telefonları da incelemeye alındığı öğrenildi.

CİNAYETTE KULLANILAR ARABA DA BULUNDU

Cinayet olayıyla ilgili geniş çaplı araştırma yapan Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ekipleri olay günü kullanılan ve Gökhan Çakır’a ait olduğu tespit edilen 14 AZ 412 plakalı araçta bulundu. Polis araç içersinde delil arama çalışması başlattı.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2016, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124