İşte yenilenen yüzüyle kır yolu

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Göynük İlçesi’nde 20 köyle ulaşımı sağlayacak Kır Yolu’ndaki yol yatırım çalışmalarının tamamlandığını açıkladı.

İşte yenilenen yüzüyle kır yolu

Haber: BMA

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Göynük’te ‘Kır Yolu’ olarak tabir edilen ve bölgedeki 13 köyün ulaşımını doğrudan sağlayacak ulaşım yatırımı için verdiği sözü tuttu. Tamamen sıcak asfaltla kaplanan Kır Yolu çalışmaların tamamlanmasıyla araç trafiğine açıldı. Geçtiğimiz yıl güzergahda yapılan alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte bu yıl sıcak asfalt ile yol yapım çalışmalarının tamamlanmasıyla, modern ve konforlu ulaşım imkanına sahip olan bölgeye giden Ercoşkun, bölge sakini vatandaşlarla ve AK Parti kadrolarıyla bir araya geldi.

“20 köye modern ve konforlu ulaşım imkanı sağladık”

Milletvekili Ercoşkun, bölgedeki incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, şöyle konuştu: “Göynük, en uzağı 65 kilometre mesafede 66 tane köy yerleşkesine sahip olması yönüyle, en geniş yüz ölçüme sahip ilçemiz. Dolayısıyla ciddi bir yol ağına sahip. Göynük’te özellikle ulaşım anlamında köy yollarıyla alakalı çok ciddi çalışmalarımız söz konusu. Bunlardan bir tanesi de ‘Kır Yolu’ olarak tabir edilen bölgemiz. Geçtiğimiz yıllarda bu yolun altyapı çalışmaları tamamlanmıştı. Şu anda da asfaltlama çalışmasını tamamlayarak, yol vatandaşlarımızın kullanımına açıldı.

Bu bölgedeki köylere hitap eden 13 kilometre mesafedeki grup yolunun yapımı, İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi’nin çalışmalarıyla, Göynük Kaymakamlığı ve Bolu Valiliği koordinasyonuyla tamamlandı. Doğrudan 13, bağlantılarıyla bölgedeki 20 köye ulaşım imkanı sağlayacak bu yol yatırımı sonunda, bizimde keyif aldığımız bir çalışma ortaya çıktı.”

“Vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun”

Milletvekili Ercoşkun, açıklamalarının sonunda,  “Yatırım sürecine sağladığı destek ve katkılarından dolayı, İl Genel Meclisi’mize ve İl Özel İdaresi’ne, İl Genel Meclisi’nin Göynük Üyeleri Mümtaz Altınbaş ve Mustafa Bayraktar’a, Belediye Başkanımız Kemal Kazan ve Mehmet Demiröz başkanlığındaki AK Parti Göynük İlçe Teşkilatı’mıza, Kaymakamımıza ve Valiliğimize teşekkür ediyorum. El birliğiyle gerçekten çok güzel bir çalışma ortaya koymuş olduk. Ulaşım yatırımımız hizmetin en iyisini hak eden vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2017, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128